Woda zalała przystań kajakową

2
2608
zdjęcie nadesłane przez czytelników - DZIĘKUJEMY!

W ostatnich dniach rzeki w regionie wystąpiły z brzegów w wielu miejscach. Na szczęście jak na razie nie ma podmytych dróg, czy mostów, niemniej woda zalała przystań w Marczowie.

 

 

Tegoroczne święta stoją pod znakiem deszczu, podtopień i obaw o to, co będzie, jak deszcz nie przestanie padać. We wtorek w południe 26 grudnia 2023 roku o 26 centymetrów przekroczony był stan alarmowy na rzece Bóbr, na wodowskazie w Pilchowicach. Równie groźna sytuacja jest w Leśnej, gdzie na rzece Kwisa stan alarmowy przekroczony był o 28 centymetrów. Niekontrolowany zrzut wody przelewem bocznym odbywa się do poniedziałkowego popołudnia na zaporze w Złotnikach koło Leśnej.

W ostatnich dniach strażacy z jednostek OSP i PSP z terenu powiatu lwóweckiego interweniowali kilkadziesiąt razy. Zalane podwórka, piwnice, garaże, drogi, …

Jak poinformowali nas dziś czytelnicy wysoka woda zalała przystań kajakową przy rzece Bóbr w Marczowie. Na chwilę obecną trudno tam oszacować straty, bo teren jest pod wodą. Nie wiadomo, w jakim stanie jest pomost.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here