Pomóżcie nam odwołać ministra Czarnka! Apeluje Lewica i ZNP

18
1039

Poseł Lewicy Robert Obaz oraz prezes jeleniogórskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Sylwia Gac – Sufleta zachęcali mieszkańców naszego regionu do podpisywania się pod obywatelskim wotum nieufności dla ministra edukacji Przemysława Czarnka.

 

Podczas krótkiego briefingu prasowego, który odbył się w poniedziałek (12.07) na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze padły zarzuty m.in. o brak porozumienia z nauczycielami czy podporządkowywania edukacji jednej partii.

Obecny system mniejszymi i większymi krokami dostosowuje szkoły do centralnego zarządzania. Takiego jak sprzed 50 lat. Powracają rozwiązania takie jak zależność, wzmocnienie nadzoru, które mają unieruchomić i spowolnić szkoły. Zamiast wracać do przeszłości, chcemy budować szkołę przyszłości. Mamy prośbę – proszę nam po prostu nie przeszkadzać! Proszę dać nam pracować, wychowywać młodzież i opiekować się nią. Nie chcemy zmian. Gdyby Pan minister wiedział jak wygląda polska szkoła to nie forsowałby swoich wyimaginowanych pomysłów – tłumaczy Sylwia Gac-Sufleta, prezes jeleniogórskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Prosimy przede wszystkim rodziców – nie pozwólcie na to, żeby wasze dzieci nie miały prawa własnego głosu. Nie pozwólcie żeby ktoś bez waszej zgody decydował o tym, czego wasze dzieci mają się uczyć – dodaje.

Nauczyciele są niezadowoleni także z podwyższenia pensum do 20 godzin, czy 22 godzin w przypadku nauczycieli wychowania fizycznego, muzyki i plastyki. Zmiany dotknęły także kanonu lektur szkolnych, podstaw programowych, religii oraz etyki. Zwiększono nadzór kuratorium oświaty.

Jeżeli pokażemy wszyscy taki obywatelski sprzeciw, jeśli pokażemy że nie zgadzamy się na to, że jesteśmy niezadowoleni to uda nam się odwołać ministra Czarnka. Zapraszam do składania swoich podpisów w biurze w biurze ZNP, bezpośrednio u nauczycieli czy w moich biurach poselskich. Można też wydrukować swoją kartkę do zbierania podpisów, wzór znajduje się na mojej stronie internetowej. Pomóżcie nam odwołać ministra Czarnka – apelował poseł Lewicy Robert Obaz

Jak oceniasz działania ministra Czarnka? Czy poprzesz jego odwołanie?

-/autor 24jgora.pl/-

18 KOMENTARZE

  1. Akurat komuniści zwani teraz lewicą mają tyle do powiedzenia co kot napłakał. Wam chodzi o gende, lgbt i inne dewiacje, ktore chętnie byście zarazili nasze dzieci, paszli won!!!!

    • Najgorsza dewiacja i deprawacja to tresowanie dzieci i młodzieży do miłości do palestyńskich wariatów sprzed iluś tys. lat, co też obecna władza podle czyni. Nie licząc prania mózgu i oduczania logicznego myślenia. Mięso armatnie trza przecież ogłupić i wytresować. Kato-bolszewia chce, aby dzieci nie bawiły się swoimi “klejnotami”, tylko księżymi. System ogłupiania narodowego to przestępcza organizacja.

  2. Niedawno asystent od posła Obaza rozsyłał po gminach pisma koordynatora tęczowej wiosny do radnych z projektami uchwał solidarności z osobami LGBT+. Zapytałem wtedy w komentarzach jaki jest status posła Obaza i jego asystenta: homo, hetero czy jakoś inaczej. Nie odpowiedzieli. Dlatego też ponowię wezwanie do tegoż posła – zajmij się człowieku czymś poważnym i potrzebnym !

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here