Basen miejski w Lwówku Śląskim już otwarty

3
1223
Otwarty basen miejski w Lwówku Śląskim

W czwartek 1 czerwca 2023 roku basen miejski w Lwówku Śląskim został otwarty na kolejny sezon. Ten będzie trwał krótko, bo zaledwie trzy miesiące.

 

 

Chyba wszyscy mieszkańcy gminy Lwówek Śląski, ale z pewnością także i gmin sąsiednich pamiętają wieloletnią batalię o basen w stolicy powiatu. Po tym, jak decyzją burmistrz Szczęsnej zamknięty został stary obiekt pojawiła się szansa na budowę Delfinka, krytej pływalni, która przy olbrzymim wsparciu finansowym władz województwa miała powstać w Płakowicach i wybudowana być wspólnie przez władze Gminy i Powiatu. Jednak władze Gminy nie przystąpiły do tego projektu i ten upadł. To wówczas pojawiła się koncepcja budowy odkrytego basenu, którą cały czas mocno forsowała burmistrz M. Szczęsna. Po wielu perturbacjach na początku 2019 roku na teren starego basenu weszła firma budowlana, która w jego miejscu wybudowała nowy obiekt. Koszt to blisko 7 milionów złotych.

Basen miejski w Lwówku Śląskim zdjęcie
Basen miejski w Lwówku Śląskim (zdjęcie z początku maja 2023 r)

 

Początkowo basen miejski w Lwówku Śląskim otwarty był aż cztery miesiące w roku – od połowy maja do połowy września, jednak gdy się okazało, że ten początek i końcówka sezonu są tak naprawdę okresem martwym, podjęto decyzję o skróceniu okresu otwarcia basenu do trzech miesięcy. Co by jednak nie mówić, te oblegany jest i tak głównie w okresie wakacyjnym, czyli dwóch miesięcy w roku i to w dni, kiedy są upały, bo jak pogoda nie sprzyja, to tłumów tam nie ma.

Kolejny sezon w Lwówku Śląskim otwarty został w dniu 1 czerwca 2023 roku – w Dzień Dziecka. Burmistrz Szczęsna z tej okazji opublikowała na stronie magistratu nawet cenniki – tak, cenniki, bo jest cennik w wersji polskiej, ale też ukraińskiej.

grafika UGiM Lwówek Śl.

3 KOMENTARZE

  1. ciekawe czy w czasie wakacji też będzie otwierany o godz.11.00 teraz to można zrozumieć ponieważ wcześnie rano nie jest jeszcze tak ciepło i dzieci szkolnych jest mało ale w wakacje nie wyobrażamy sobie tak późnego otwierania ale że jest czyny do 19.00 to dawno tak powinno być, latem o tej godzinie jeszcze jest bardzo ciepło.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here