Nietrzeźwy poranek

0
135

Nietrzeźwy kierowca jadący na dwóch kartach oraz jazda na „magnesie” to niektóre ujawnione nieprawidłowość w trakcie nocnych działań Dolnośląskich Inspektorów Transportu Drogowego w oddziale w Jeleniej Górze

W czasie nocnych działań kontrolnych z 22 na 23 września 2019 roku na punkcie kontrolnym przy drodze krajowej nr 94 w m. Przesieczany Inspektorzy z Oddziału Terenowego w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd członowy składający się z pojazdu marki Scania oraz naczepy. Pojazd należał do przewoźnika łotewskiego.
W trakcie pobierania dokumentów od prowadzącego kierowcy, kontrolująca inspektor wyczuła woń alkoholu. W związku z powyższym kierowcę przebadano urządzeniem AlcoBlow. Wynik badania urządzenie wykazało zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w związku z powyższym na punkt kontrolny został wezwany patrol policji. Kontrola alkosensorem wykazała zawartość alkoholu 0,42 mg/l, następnie badanie wykazało 0, 40 mg/l. Po zakończeniu kontroli drogowej kierowcę przekazano Funkcjonariuszom Policji, o jego dalszych losach zdecyduje Sąd.

W innym z kontrolowanych pojazdów polskiego przewoźnika. W trakcie kontroli, okazało się że pojazd w chwili zatrzymania poruszał się z przyłożonym magnesem do impulsatora. Kierowca na przyłożonym magnesie przejechał około 200 km.

-/ ITD. /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here