Wędliny z czystej energii

0
602
zdjęcie poglądowe (pecels.com)

Zakłady Mięsne „Niebieszczańscy” ogłosiły swoje zaangażowanie w transformację energetyczną, podejmując decyzję o inwestycji w energię odnawialną poprzez instalację paneli fotowoltaicznych na swoim terenie w Proszówce. Ten krok w kierunku zrównoważonego rozwoju nie tylko stanowi przełom w branży mięsnej, ale również potwierdza zaangażowanie firmy w troskę o środowisko naturalne.

 

 

Wprowadzenie fotowoltaiki do przemysłu mięsnego to zarówno kwestia obniżenia kosztów operacyjnych, jak i wyraz dążenia do zmiany tradycyjnych metod produkcji na bardziej przyjazne dla środowiska – mówi Dariusz Niebieszczański współwłaściciel zakładów.

Wartym podkreślenia jest fakt, że efektem tego przyjaznego dla środowiska projektu, będzie największa farma fotowoltaiczna w powiecie lwóweckim.

“Niebieszczańscy” rozumieją, że przemysł ma istotny wpływ na środowisko, dlatego podejmują świadome działania mające na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na planetę.

Wdrażanie fotowoltaiki przez “Niebieszczańskich” to zarówno inwestycja w energię odnawialną, jak i wyraz ich zaangażowania w troskę o przyszłość planety. To także sygnał dla całej branży, że przyszłość przemysłu mięsnego musi opierać się na zrównoważonych praktykach, które uwzględniają ochronę środowiska.

Za sprawą tej inwestycji, “Niebieszczańscy” nie tylko potwierdzają swoją pozycję jako lidera w branży mięsnej, ale również pokazują, że troska o środowisko może i powinna być integralną częścią biznesowego sukcesu. To krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości, który może stać się inspiracją dla innych firm dążących do zmiany na lepsze.

Autor: Dobrochna Nowak