Klimatyzatory przenośne – co warto wybrać w 2021 roku?

2
527
ogrzewanie-klimatyzacja

Klimatyzatory przenośne cieszą się od lat uznaniem wielu osób. W szczególności dotyczy to mieszkańców bloków czy budynków wielorodzinnych, którzy często ze względów administracyjnych nie mogą pozwolić sobie na posiadanie stacjonarnej klimatyzacji. Szybki, samodzielny montaż, niskie koszty zakupu i spory wybór modeli to najczęściej wymieniane atuty klimatyzatorów mobilnych. A jeśli chodzi o modele, to co warto wybrać w 2021 roku?

 

Klimatyzator przenośny – dlaczego warto wybrać?

  • Niski koszt zakupu

Klimatyzatory przenośne kuszą przede wszystkim atrakcyjną ceną. Kwoty, jakie musimy wydać na zakup urządzenia zaczynają się zwykle od ok. 1200 zł. Najdroższe sprzęty kosztują w granicach 2,5-3 tysięcy złotych. Jest to często niemal dwukrotnie niższy koszt aniżeli w przypadku klimatyzacji stacjonarnej.

• Szybki, samodzielny montaż

Urządzenia mobilne nie wymagają tez skomplikowanej instalacji. Ich montaż sprowadza się do podłączenia do prądu, ustawienia w okolicy okna i wyprowadzenia rury wyrzutowej przez uchylone okno. W tym celu przydaje się też specjalna uszczelka lub listwa montażowa, dostarczana przez niektórych producentów w zestawie. Zapobiega ona napływowi mas ciepłego powietrza z zewnątrz.

• Brak zgód administracyjnych

Montaż klimatyzatora przenośnego nie wymaga również posiadania żadnych zgód administracyjnych. Urządzenia te nie ingerują bowiem w elewację czy przestrzeń wspólną mieszkańców budynku. Dlatego też klimatyzatory mobilne są dobrym rozwiązaniem np. w przypadku wynajmowanych mieszkań.

• Oszczędność 60-80% względem ogrzewania elektrycznego

Decydując się na zakup klimatyzatora przenośnego, warto popatrzeć również na tzw. urządzenia 4w1, oferujące również funkcję ogrzewania. Ogrzewanie takim klimatyzatorem jest bardziej opłacalne np. od grzejnika elektrycznego. Klimatyzatory pokojowe potrafią być całkiem wydajne, oferując wydajność grzewczą na poziomie 2,8-3, czyli z 1 kW pobranej energii, otrzymujemy 3 kW wygenerowanej mocy.

• Duży wybór urządzeń

Aktualna oferta klimatyzatorów przenośnych jest naprawdę bogata. Co roku pojawiają się nowe modele. Dodatkowo, warto zdecydować się na zakup urządzenia klimatyzacyjnego zimą, kiedy w sklepach pojawiają się posezonowe wyprzedaże. Znajdź swój wymarzony klimatyzator przenośny w rankingu urządzeń na rok 2021 lub skorzystaj z naszych podpowiedzi poniżej.

 

Klimatyzator przenośny – jaki kupić?

Poniżej prezentujemy gotowe propozycje urządzeń. Kryteriów doboru sprzętów może być tak naprawdę wiele, a każdy z użytkowników może mieć własne. Artykuł https://ranking-klimatyzatorow.pl/klimatyzator-do-mieszkania-jaki-wybrac/ podpowie co brać pod uwagę przy wyborze klimatyzatora i na jakie elementy warto uważać.

Klimatyzatory przenośne do 25 m2

Do pomieszczeń o wielkości ok. 25 m2 polecamy chociażby klimatyzatory przenośne Whirlpool, Gorenje czy Sencor.

1. Whirlpool PACW29COL (2,8 kW) – od 1349 zł


Whirlpool PACW29COL to jeden z kilku klimatyzatorów przenośnych amerykańskiego koncernu. Urządzenie o mocy chłodniczej 2,8 kW sprawdzi się na około 25-30 m2 (powierzchnia max. 34 m2). Model ten szybko schłodzi nasze pomieszczenia dzięki imponującemu przepływowi powietrza – 380 m3/h. Klimatyzator umożliwia regulację temperatury w zakresie 16-34 °C. Plusem urządzenia Whirlpool jest niska cena – niespełna 1400 zł. Minus za nieco głośną pracę – 59-64 dB.

2. Gorenje KAM26PDAH (2,6 kW) – od 1699 zł

Słoweńskie Gorenje KAM26PDAG to typowy średniej klasy klimatyzator przenośny. Urządzenie posiada podstawowe funkcje, oferuje standardową moc chłodniczą 2,6 kW oraz duży przepływ powietrza – 370 m3/h. Sprzęt ten sprawdzi się na max. 32 m2. Zakres temperatur w tym modelu wynosi 17-30 °C. Niestety kosztuje nieco więcej od prezentowanego wyżej Whirlpoola.

3. Sencor SAC MT7020C (2,05 kW) – od 1220 zł

Niedrogi klimatyzator przenośny przeznaczony zdecydowanie do małych pomieszczeń. Moc chłodnicza urządzenia to zaledwie 2,05 kw. Pozwala to schłodzić do 25 m2 powierzchni. Na szczęście urządzenie czyni to naprawdę szybko dzięki przepływowi powietrza 350 m3/h. Minus za niewielką wydajność i brak funkcji swing. Plus za naprawdę atrakcyjną cenę.

Klimatyzatory przenośne do 40 m2

Pomieszczenia o wielkości ok. 40 m2 wymagają urządzeń o mocy min. 3,3 kW i większej. Dlatego też polecamy min. Fersk Vind, Fral SuperCool FSC 14.1 lub Warmtec KP53W Morso. Więcej urządzeń znajdziesz w rankingu

1. Fersk Vind (3,52 kW) – od 1799 zł


Fersk Vind to jeden z najpopularniejszych klimatyzatorów przenośnych typu 4w1. Moc chłodzenia wynosi sprzętu 3,52 kW, w trybie ogrzewania jest to 3,30 kW. W przedziale cenowym do 2000 zł są to wartości zdecydowanie imponujące. Użytkownicy mogą jeszcze liczyć na funkcję swing, sterowanie pilotem czy bogato wyposażony zestaw montażowy. Fersk Vind sprawdzi się na powierzchniach do 40 m2.

2. Fral SuperCool FSC 14.1 (4 kW) – od 2750 zł

Fral Supercool FSC 14.1 to urządzenie kompletne, nadające się nie tylko do całorocznej eksploatacji, lecz również oferujące pełen zakres funkcji. Model ten oferuje m.in. funkcję swing, wi-fi i sterowanie aplikacją czy funkcję Spot Cooler (chłodzenia punktowego). Oprócz tego klimatyzator Fral wyróżnia się też imponującą mocą chłodniczą i grzewczą – w obydwu trybach sięgającą 4 kW. Minusem urządzenia jest jego wysoka cena – 2750 zł.

3. Warmtec KP53W Morso (5,3 kW) – od 2699 zł

Warmtec KP53W Morso to urządzeń o niespotykanej wręcz mocy chłodniczej oraz grzewczej. 5,3 kW oraz 3,8 kW to liczby, które robią wrażenie. Model ten należy do urządzeń wielofunkcyjnych. Co istotne, urządzenie może być podłączone na dwa sposoby – wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, np. na tarasie czy balkonie, co pozwala dodatkowo zwiększyć wydajność chłodzenia.

“Artykuł partnera” MM

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here