Koronawirus: Nowe zakażenia w powiecie lwóweckim

14
4098

Na świecie od początku epidemii zakażonych zostało już blisko 3 miliony osób. Zmarło ponad 200 tysięcy. A wyzdrowiało 880 tysięcy. Wynika z danych serwisu worldometers.info.

Najgorsza sytuacja nadal jest w Stanach Zjednoczonych. Tam liczba zakażonych zbliża się już do miliona, a liczba ofiar przekroczyła 55 tysięcy. Co ciekawe w zestawieniu wszystkich krajów, to fakt, iż Chiny, w których wszystko się zaczęło, są na coraz bardziej odległych pozycjach. Dziś tuż za USA jest Hiszpania, Włochy, Francja, Wielka Brytania …

Tak wygląda szczyt tabeli zachorowań na świecie (dane z 26.04.2020).

 

W niedzielę wieczór Wojewoda Dolnośląski poinformowała, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 1341 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19.

Dane dla województwa dolnośląskiego (stan na 26.04 godz. 17:30):

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 5092,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1094,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 301.

Bardzo duża liczba zakażeń jest u naszych sąsiadów. W powiecie jeleniogórskim liczba osób zakażonych osiągnęła wczoraj 202 przypadki, w tym aż 58 w samej Jeleniej Górze. W powiecie bolesławieckim zakażonych było 111 osób. W powiecie lubańskim liczba zakażonych osiągnęła 31. Niemniej w lubańskim już 20 osób wyzdrowiało. Tym samym liczba chorych wynosi w tej chwili 11 osób.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż łącznie od początku epidemii liczba zakażonych koronawirusem wynosi 11.761 Wśród zakażonych przybyło 28 osób z województwa dolnośląskiego. W kraju łącznie od początku epidemii zmarło 539 osób.

Z najnowszych informacji przekazanych dziś przed południem przez PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 32 osób poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 53

Izolacji poddanych jest 22 osób a 3 są hospitalizowane.

Spada znacząco liczba osób objętych kwarantanną po przekroczeniu granicy na dzień dzisiejszy jest to już zaledwie 257 osób.

Od początku pandemii 27 mieszkańców powiatu lwóweckiego uzyskało wynik pozytywny testu, co oznacza, iż są zakażone koronawirusem. Nowe potwierdzone od piątku przypadki, to jeden w gminie Lwówek Śląski, jeden w gminie Lubomierz i cztery w gminie Wleń.

Łącznie na terenie naszego powiatu (licząc według miejsca zamieszkania) potwierdzone przypadki zakażeń odnotowano:

  • jeden na terenie gminy Gryfów Śląski (kobieta już wyzdrowiała),
  • dwa na terenie gminy Mirsk,
  • pięć na terenie gminy Lubomierz
  • siedem na terenie gminy Wleń,
  • dwanaście przypadków, w tym jeden śmiertelny na terenie gminy Lwówek Śląski.

14 KOMENTARZE

  1. Ponoć w Starostwie w Lwówku Śl. był przypadek kontaktu jednego pracownika z koronawirusem? Czy wprowadzono jakieś działania? Dlaczego władze powiatu i media milczą?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here