67-letek z nożem napadł na sklep

0
2091

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie 3 przestępstw. Sprawca chciał wymusić na pracownicy sklepu wydanie mu pieniędzy poprzez grożenie jej nożem. W dwóch innych przypadkach jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych. Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

6 marca funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w centrum miasta miało miejsce usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Sprawca wszedł do sklepu i grożąc pracownicy nożem zażądał wydania mu pieniędzy, jednak celu nie udało mu się osiągnąć.

Na podstawie zebranych informacji mężczyzna został zatrzymany w ciągu godziny od zdarzenia. Szybka wymiana informacji pomiędzy bolesławieckimi funkcjonariuszami i policjantami z SPPP Legnica, którzy pełnili w tym dniu służbę na terenie Bolesławca, doprowadziła do zatrzymania sprawcy.

Podejrzany to 67-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. W trakcie czynności policjanci udowodnili zatrzymanemu popełnienie jeszcze 2 innych przestępstw dotyczących kierowania gróźb karalnych wobec pracownicy innego sklepu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

-/ asp.szt. A.Kublik-Rościszewska KPP Bolesławiec /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here