Sprzęt od WOŚP dla szpitala w Lwówku Śląskim

4
1002
fot. WOŚP

Już nie tylko specjalistyczne łóżka, ale także kardiomonitory i respiratory trafią do lwóweckiego szpitala. Wszystko dzięki WOŚP i milionom ludzi, którzy wspierają Fundację.

 

Blisko 2 tygodnie temu Jurek Owsiak informował o zakupie 1279 łóżek i zapowiadał, że to nie koniec wsparcia udzielanego szpitalom.

W sumie w listopadzie Fundacji udało się zamówić: 1340 łóżek na stanowiska intensywnej terapii, 89 kardiomonitorów, 50 respiratorów, system zdalnego monitorowania pacjentów oraz 6 koncentratorów tlenu. Wartość sprzętu zakupionego przez WOŚP jesienią to aż 20 829 223,68 PLN.

Na każdej z list Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajduje się Lwówek Śląski i tutejszy szpital powiatowy. Nasz PCZ otrzyma 5 specjalistycznych łóżek szpitalnych do IT NEXO. Niezbędne w niesieniu pomocy dla chorych będą także kardiomonitory, ich również otrzymamy 5 sztuk. Ponadto na oddział dla pacjentów z COVID Jurek Owsiak dostarczy 2 respiratory.

Fundacja WOŚP, poza zakupem sprzętu, reagując na apele ze strony dyrekcji placówek medycznych, uruchomiła na swojej głównej stronie zakładkę, dzięki której szpitale mogą komunikować swoje potrzeby i prośby dotyczące pomocy w opiece nad pacjentami z koronawirusem.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here