39 kierowców z mandatami. Zatrzymanych 7 dowodów rejestracyjnych

1
9997

Funkcjonariusze ruchu drogowego lwóweckiej Policji wraz z inspektorami z jeleniogórskiego Oddziału ITD prowadzili wspólne działania ukierunkowane na międzynarodowy przewóz odpadów i towarów niebezpiecznych.

 

W dniach 20-22 czerwca 2022 roku funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim oraz inspektorzy z Oddziału Wydziału Inspekcji Transportu Drogowego w Jeleniej Górze prowadzili wspólne działania na drodze krajowej nr 30 mające na celu ujawnianie nieprawidłowości w przewożeniu odpadów i towarów niebezpiecznych.

Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 54 pojazdy z czego 34 to pojazdy ciężarowe. W 39 przypadkach kierujący zostali ukarani mandatami karnymi za popełnione wykroczenia, a w 7 przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne.

Podczas kontroli mundurowi ujawnili pojazd, który był znacznie przeładowany. Dopuszczalna masa całkowita kontrolowanego pojazdu wynosiła 3500 kg, a wynik pomiaru wskazał 6400 kg. W związku z przekroczeniem DMC o 2900 kg kierowcę ukarano mandatem karnym. Dodatkowo zakazano dalszej jazdy i nakazano przeładunek „nadwyżki” towaru.

Kolejne tego typu działania będą prowadzone cyklicznie na drogach powiatu lwóweckiego.

-/sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

1 KOMENTARZ

  1. Cyborgi trzepią kasjore dla pjsioróuw jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o kasę bezpieczeństwo jest na marginesie oni umieją tylko wypisywać mandaty to im najlepiej wychodzi jak się przyczepi to jak gnida do majtek

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here