Dawid Kobiałka rzucił wyzwanie Marioli Szczęsnej

39
2931
zdjęcie poglądowe (Dawid Kobiałka Przewodniczący Rady Miejskiej i Mariola Szczęsna burmistrz Lwówka Śląskiego)

Niespełna miesiąc pozostał do wyborów samorządowych. W szczycie kampanii wyborczej kandydat na burmistrza Lwówka Śląskiego rzucił rękawicę swojej rywalce.

 

 

Spośród zarejestrowanych komitetów wyborczych dwa wskazały już kandydatów na Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Jednym jest KWW Dawid Kobiałka Po Stronie Mieszkańców, który wystawił Dawida Kobiałkę (lat 30) – obecnie Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Lwówek Śląski. Drugim KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni, który wystawił Mariolę Szczęsną (lat 60) – obecną Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

Wielu mieszkańców już dawno temu zdecydowało, na kogo oddadzą swój głos, bo o kandydatach wiadomo było od dawna. Ale z pewnością są i tacy, którzy jeszcze się wahają, komu zaufać, komu powierzyć swój głos. Z myślą o wszystkich mieszkańcach z propozycją rzeczowej debaty do swojej rywalki zwrócił się za pośrednictwem mediów społecznościowych Dawid Kobiałka, który w krótkim materiale wideo zaprosił swoją rywalkę do debaty.

– Ten film kieruję bezpośrednio do pani Marioli Szczęsnej. Przez ostatnie 10 lat było wiele spraw, w których się zgadzaliśmy, ale jak to w demokracji były też sprawy, w których mieliśmy odmienne zdanie, na przykład Bahama Wake przy lwóweckiej żwirowni i właśnie o tym chciałbym z panią podebatować. Zapraszam panią 22 marca o godzinie 18:00 do lwóweckiego ratusza na debatę kandydatów na Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Spotkajmy się, porozmawiajmy. – powiedział Dawid Kobiałka, który w rozmowie z nami zapowiedział, iż w poniedziałek zaproszenie do udziału w debacie przekaże obecnej pani burmistrz w formie mailowej oraz w wersji papierowej złoży osobiście w urzędzie.

Czy dojdzie do debaty kandydatów na burmistrza Lwówka Śląskiego i kto podczas tej bardziej przekona do siebie niezdecydowanych mieszkańców, o tym dowiemy się już wkrótce.

39 KOMENTARZE

 1. miałem okazję posłuchać młodego na sesjach i wystarczy mi by nie dać głosu na niego.
  nie wiem czy dam na panią Szczęsną ale wiem na kogo na pewno nie dam.

 2. Mariola przestan juz pisac te komentarze, za dużo tej nienawiści …
  Powariowaliście czy co? Człowiek zaprasza na debatę …
  Podoba mi się ta niebieska kampania jaka robia. Grzecznie, merytorycznie. Na debatę chętnie przyjde, ludzi coraz wiecej za nimi, a konkurencja tylko ciagle ze za mlody jak on już 2 czy 3 kadencje jest radnym. Co ma mieć 70 lat? Ja jestem po 60 i nie wyobrażam sobie jak można jeszcze pchać się do burmistrza kolejny raz, Głosowałam na Burmistrzowa i już wystarczy. Poszla by na emeryturę z honorem a tak tylko żeby się dorobić. Ludzie by to lepiej ocenili a nie za wszelką cenę zeby rzadzic. Co więcej można zrobić po 2 kadencjach burmistrza? Jak się naobiecywalo (również mi) to teraz już nikt w to nie uwierzy 3 raz

 3. Ja już mam dosyć tej nienawiści.. jak się błędy wytyka Pani Burmistrz i jej ludziom to jest wielka obraza … niech się władze nie dziwią, bo ludzie mają prawo rozliczać Panią za 10 lat kadencji ! Tak ciężko zejść ze sceny? Wasza kampania to zero konkretów , tylko a Kobiałka to , a jego ludzie tamto . Wieczne użalanie się nad sobą . Czas na młodych i świeżych ludzi bez układów !!

 4. Nikt Ci tyle nie zrobi co Mariolka obieca!

  Obiecuje wszystko!!!

  Słuchać już tego nie można!

  Tyle kłamstwa i chamstwa, już wystarczy!

  Zero pojęcia o zarządzaniu.

 5. Ta cały samorząd to takie “RANCZO WILKOWYJE” jak w serialu i tak to mniej więcej wygląda. Coś nicy robią coś obiecują i tak to wygląda co kilka lat. Nagle inwestycje i pomysły, których nie było przez całą kadencję.

 6. Mam swoje lata wielu burmistrzów za sobą. Pani Mariola to nie moja bajka partyjna ale patrząc obiektywnie ta kobieta jest najlepszym burmistrzem jaki był i mam nadzieję że będzie nadal. Panie Kobiałko ,trzeba jeszcze poczekać ,niech się Pan uczy i przygląda na to stanowisko trzeba kogoś starszego .

 7. Panie Dawidzie, pisze Pan na swoim fb, że ” jesteśmy Gmina z potencjałem, która może stworzyć warunki dla rozwoju turystyki”. To może, jak Pan zostanie Burmistrzem to sprawi, żeby Punkt Informacji Turystycznej był otwarty również w godzinach przedpołudniowych? Czy turyści odwiedzają Lwówek tylko po południu? Pozdrawiam.

  • Myślę, że jeszcze wypadałoby zapytać Pana Dawida kandydata na Burmistrza, gdzie On widzi ten potencjał Gminy,żeby stworzyć warunki dla rozwoju turystyki?
   Pierwsi taki interes zwąchaliby prywatni przedsiębiorcy. A coś się dzieje-NIE
   Mamy trochę gospodarstw agroturystycznych, parę hoteli, raczej nie na kieszeń turysty, zero tanich i drogich barów,
   a z drugiej strony czym możemy zatrzymać turystę w tym mieście? Spędzi tu dwie godziny, zje kanapki z plecaka i pojedzie do Świeradowa. Nie róbmy na siłę z naszego miasta perełki turystycznej regionu.
   Jest to piękne miasto z historią, ale turystów zatrzymują dobre knajpy, bary nocne i tam zostawiają też pieniądze. A to podstawa dalszych inwestycji i rozwoju.
   Trzeba znależć inny pomysł.

 8. Co wy piszecie że pani Mariola obiecuję nie robi? A zobaczmy w stecz za kadencji pana Modelskiego czy pana pana Kaziów?co tamci Panowie zrobili dla gminy czy Miasta? Cały czas się słyszało niema funduszy niema pieniędzy. A pani Mariola jakoś zdobywała fundusze zrobiła rewitalizację miasta oświetlenie no fakt trochę zaduzo tego betonu na deptakach ale Miasto jakoś wygląda teraz niż wcześniej za kadencji tych Panów.

   • Skąd ta pewność że jest w stanie? Pani Burmistrz sprawdziła się w trudnych dla niepisowskich samorządów czasch, teraz przy obecnym rządzie otwierają się nowe możliwości współpracy. A Pan Kobiałka? No sory ale prawicowy kogucik z populistycznymi hasłami raczej miałby ciężko z niepisowskim rządem.

  • Ale jakie możliwości mieli Kaziów i Modelski? Wtedy nie było dostępu do takich pieniędzy. Natomiast Pani burmistrz pozyskała, chwała jej za to, ale wydawać cudze pieniądze, to żadna sztuka. Co wartościowego ona zrobiła? Że wyremontowała to, czy tamto… jak się ma kilka milionów w budżecie, to ja też mogę rozdysponować, a miasto umiera, wyludnia się, bahama wake zamknięte, nowe firmy się nie otwierają (oprócz marketów). Zero perspektyw.
   Jako sołtys Mojesza? Bardzo proszę, odnowić świetlicę itp., Pani się nadaje, ale w mieście potrzebny jest rozwój, a nie malowanie ścian, czy wymiana firanek. Miała 10 lat, nie miała żadnego pomysłu. Dziękuję, następny.

  • Modekski przynajmniej zrobił aglomeracje bo Kaziów to nic i wszystko sprzedał popatrzcie jakie Molochy powstały dzięki kaziowowi na jana pawła na tle pięknych kamienic

 9. Mieszkam we Lwówku Śl już prawie 20 lat, uważam, że dla tego miasta nikt tyle nie zrobił co obecna Pani Burmistrz.
  Oczywiście, każdemu można wytknąć potknięcia, ale jak się nic nie robi to nie popełnia się błędów.
  Chyba starsi mieszkańcy miasta mogliby przeanalizować ten okres i porównać dokonania poszczególnych Burmistrzów.
  A dla dobra miasta odstawiłbym na bok kto z jakiej partii czy ugrupowania.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here