34-latek z Mirska ukrył w samochodzie narkotyki i prowadził pod ich wpływem

25
4621
fot.: Policja Lwówek Śląski

Policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim wraz z funkcjonariuszem Służby Celno- Skarbowej zatrzymali mężczyznę, który jechał samochodem pod działaniem środków odurzających. W jego aucie mundurowi znaleźli ponad 9 gram środków narkotycznych.

Do zatrzymania 34- letniego mieszkańca Mirska doszło w środę (22 kwietnia) około godziny 16.00 w Mirsku. Tam policjanci poddali kontroli drogowej kierującego pojazdem Lancia. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia policjantów. W trakcie dalszej kontroli pies służbowy funkcjonariusza Służby Celno- Skarbowej wyspecjalizowany w wyszukiwaniu narkotyków znalazł saszetkę z zawartością ponad 6 gram marihuany oraz 3 gram metamfetaminy. 34 latek został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie urządzeniem Alere. Badanie dało wynik pozytywny, który wskazał zawartość metamfetaminy i amfetaminy. Mężczyźnie pobrano krew do badań, a on sam trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Za posiadanie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę pod ich działaniem karę do lat 2.

Prowadzenie samochodu po narkotykach stanowi takie samo zagrożenie jak jazda po alkoholu. Aby bezpiecznie poruszać się po drodze, kierowca musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do szybkiego podejmowania decyzji. Narkotyki zaburzają tę sprawność i uniemożliwiają bezpieczne prowadzenie samochodu, co w konsekwencji może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

 

-/ st.post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

25 KOMENTARZE

 1. Cygan ty żłobie. Nie pierwszy raz taka akcja z tym ćpunem. Zamknąć go na długie lata puki nie narobi biedy.
  Dzieciakom pewnie też żeni to świństwo.
  Ale maskę miał.

 2. Nie ma dnia żeby tylko w naszym powiecie nie złapali jakiegoś ćpuna za kółkiem. Daje to obraz ile osób ćpa codziennie i porusza się po drogach. Wiadomo, że nie możliwym jest ich wyłącznie ale może czas zaostrzyć kary ?! Wiadomym jest że ten typ jak i jemu podobni dostanie zawiasy w najlepszym przypadku albo uniknie kary całkowicie. Co z tego że policja ich łapie jak sądy ich wypuszczają bez konsekwencji.

 3. A co boli cię że Ty nie masz takiego fotelika że bachora w bagaju wozisz albo do schowka wkładasz czy o co Ci chodzi druga padło po koko podpisz sie a jak strach Ci nie pozwala to ryj

 4. Znajomy, po tej wypowiedzi już widać, że ktos znajomy Cygana, a może nawet właścicielka fotelika? Płytka jesteś i jeśli nie masz nic mądrego do napisania, to się chociaż nie poniżaj. Wstyd i jeszcze raz wstyd.

 5. Akurat weszłam poczytać co tu macie do powiedzenia. Nie ja pisałam wiadomości wyżej, nic tu nie pisałam bo nie będę się znizac do poziomu niektórych tutaj. Ale jak czytam co piszesz “mirka” to po prostu nie mogę wytrzymać ze śmiechu! Nie wiem kto jest tym “znajomym” Ale jeśli już myślisz, że ja to proszę mnie tu bezpodstawnie od płytkich nie wyzywać. Co cie tak ten fotelik boli? To, że ktoś popełnia błędy nie znaczy, że trzeba go odrazu skreslac. Bo akurat w roli ojca spełnia się idealnie! Więc jak nie wiesz to nie komentuj albo napisz prywatnie, chętnie podyskutuje na temat naszego pięknego fotelika 😉 bo anonimowo to widzę każdy potrafi !

 6. Ok. przepraszam, może to nie Ty pisałaś za “Znajomego” . Jeśli uraziłam, to przepraszam. Nie zmienia to faktu, że jeżdżenie po narkotykach jest mało odpowiedzialne.

 7. I co z tego że zatrzymali, co z tego że mieli za co zatrzymać, co z tego że był nacpany i miał przy sobie narkotyki, koro kilka dni później wypuścili… Jaka tu sprawiedliwość? A tak nawiasem mówiąc, w Mirsku jest sporo takich delikwentów, jeden jeździ zacpany, rozbija auta, aż dziwne że jeszcze nikogo nie zabił albo kaleką nie zrobił, drugi handluje prawie na żywca na środku rynku… Wszyscy o tym wiedzą i nikt nic z tym nie robi… A pustaki to kupują, żrą i siano zamiast mózgu sobie robią…

 8. I co z tego , że sobie to tutaj napiszesz ? Idź zapytaj policji czemu tak zrobili, Internet Ci nie odpowie niestety. A Ci o których piszesz są bezkarni bo się prują hahah. Więc sprzedawczyką nic nie grozi niestety. A ten wyżej w porównaniu do właśnie np tego co jeździ i rozwala auta jest przynajmniej nieszkodliwy. Widać zresztą, że w miarę ogarnięty chłopak. Ciągle go widzę jak się córką zajmuje itd.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here