Ile zebraliśmy dla WOŚP?

0
651

Minął już niemal miesiąc od Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdzamy, ile zebraliśmy w poszczególnych sztabach w regionie?

 

Podczas 29. Finału zbieraliśmy środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Był to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. Na orkiestrowej stronie internetowej znajdujemy szczegółowe informacje o wynikach tegorocznego finału. Deklarowana kwota na koncie WOŚP to 126.920.910 złotych.

Sprawdzamy także nasze sztaby, które, mimo, iż finał organizowany był w zupełnie innych warunkach niż dotychczas uzyskały znakomite wyniki.

WOŚP Świeradów- Zdrój

Rekordową kwotę w regionie udało się zebrać w Świeradowie- Zdroju. Wolontariusze do puszek zebrali 51.010 zł a do eSkarbonki świeradowianie wpłacili 755 zł. Łącznie podczas 29. Finału w uzdrowisku zebrano 51.765 złotych.

WOŚP Gryfów Śląski

Znakomity wynik uzyskał Gryfów Śląski. Bez koncertów, bez wielkich licytacji, pracując w małej grupie pokazali, że można. Według danych WOŚP-u do puszek gryfowianie wpłacili 13.927 zł a do eSkarbonki 9.210 zł, co daje łącznie 23.137 zł.

WOŚP Lwówek Śląski

Bardzo dobrym wynikiem zakończył się tegoroczny Finał w Lwówku Śląskim. Tu spora grupa wolontariuszy, którą można było spotkać na ulicach miasta zebrała do puszek kwotę 20.000 złotych, natomiast do eSkarbonki mieszkańcy wpłacili 1.850 złotych, co daje łącznie kwotę 21.850 złotych.

WOŚP Wleń

Fantastyczny wynik uzyskał wleński sztab WOŚP. Widać, iż korzystają z doświadczeń lat poprzednich i z każdym rokiem rosną kwoty, jakie udaje im się zebrać. Podczas 29. Finału wolontariusze do puszek zebrali 12.442 zł a do eSkarbonki wlenianie wpłacili 210 złotych, co daje łącznie kwotę 12.652 złotych.

WOŚP Lubomierz

Nie zawiedli w tym roku lubomierzanie. Podczas 29. Finału na lubomierskim rynku można było spotkać stoisko wolontariuszy z grupy Free Riders. To było jedno z tych miejsc, które w niedzielne popołudnie tętniło życiem. W Lubomierzu do puszek zebrano 6.936 zł oraz 90 zł do eSkarbonki, co daje 7026 złotych.

WOŚP nadal prowadzi zbiórkę i nadal trwa zliczanie, spisywanie wyników uzyskanych przez sztaby. Niemniej w dobie pandemii i licznych obostrzeń WOŚP rozgrzał serca Polaków i po raz kolejny pokazał, że w trudnych chwilach potrafimy się jednoczyć i wspierać szczytne cele.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here