Zanim dziecko wyjedzie na ferie, poproś o kontrolę autobusu

0
222

Policjanci lwóweckiej drogówki przyjmują kolejne prośby o kontrole autokarów i sprawdzają, czy dzieci i młodzież bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę. Podczas takich kontroli, mundurowi sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autobusu, zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice.

 

 

Organizatorzy wycieczek i wyjazdów dla dzieci i młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo i zgłaszają potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Lwóweccy policjanci systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. Zważając na obecne warunki atmosferyczne policjanci będą wnikliwie kontrolować stan techniczny pojazdów, zwracając uwagę na prawidłowe ogumienie, hamulce oraz oświetlenie.

Zbliżają się ferie zimowe, jeśli chcesz, aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOKARU! Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Kontrolę można zgłosić:

  • w dni powszednie w godzinach od 7.30 do 15.30 w Ogniwie Ruchu Drogowego pod numerem telefonu: 47 87 35 212 lub w Komisariacie Policji w Gryfowie Śląskim tel. 47 87 35 128.
  • w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 47 87 35 200.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl.,/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here