Policjanci w Liceum Ogólnokształcącym w Lwówku Śląskim

0
707

Wzorem lat ubiegłych, funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego odwiedzili uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Lwówku Śląskim. Spotkanie miało na celu przybliżenie zagrożeń jakie czyhają na nich każdego dnia na drogach oraz zapobieżenie niebezpiecznych zdarzeń. Była to dobra okazja do omówienia zmienionych przepisów ruchu drogowego, które weszły w życie 1 czerwca 2021 roku.

 

6 października funkcjonariusze ruchu drogowego oraz policjantka zajmująca się profilaktyką z lwóweckiej komendy udali się na spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim. Podczas spotkania policjanci oraz nauczyciel pan Jacek Żojdzik przedstawili problematykę związaną z przyczynami oraz skutkami wypadków drogowych oraz odpowiedzialności kierującego za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu i innych zabronionych prawem substancji.

Zdawalność matur w powiecie lwóweckim

Spotkania z młodzieżą lwóweckiego liceum odbywają się regularnie od kilku lat. Policjanci podkreślają, że przestrzeganie zasad jest ważne dla każdego uczestnika ruchu drogowego, zarówno dla nas, jak i naszych bliskich, babć, dziadków, rodziców. Pozwala to uniknąć kary w postaci mandatu karnego, ale przede wszystkim – dla bezpieczeństwa wszystkich osób poruszających się w ruchu drogowym. Problem przekraczania dozwolonej prędkości, jazdy bez pasów bezpieczeństwa czy niestosowania się do sygnalizacji świetlnej jako kierujący, pieszy czy rowerzysta jest istotny dla wszystkich. Przedstawione przez policjantów przypadki prawdziwych zdarzeń drogowych wywarły na młodzieży bardzo duże wrażenie.

Policjanci omówili również zmiany w przepisach, które weszły w życie 1 czerwca 2021 roku odnośnie poprawy bezpieczeństwa pieszych, a także przypomnieli jak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych po zmierzchu.

Na zakończenie młodzież zadawała pytania i dzieliła się swoimi spostrzeżeniami i uwagami, a także obiecała, że będzie stosować się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

-/sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here