29-latek z sądowym zakazem prowadził auto pod wpływem narkotyków

0
1044

Policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie narkotesterem wykazało, że był także pod wpływem amfetaminy.

 

Niektórzy kierowcy za nic mają przepisy, bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg. Nie pomagają apele, ostrzeżenia i mandaty. Co musi się zmienić, żeby takich zagrożeń nie było na naszych drogach?

Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi w godzinach popołudniowych, w centrum Świerzawy zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego volkswagena.

„Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec Świerzawy, który przyznał, że nie posiada prawa jazdy. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.” – tłumaczy sierż. szt. Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej policji, która wskazuje, iż mężczyzna wsiadając za kierownicę samochodu popełnił przestępstwo.

Nie był to jednak koniec przewinień 29-latka. Jak dodaje policjantka badanie narkotesterem wykazało, że był on pod działaniem narkotyku, konkretnie amfetaminy.

Teraz o dalszym losie mężczyzny będzie decydował sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here