Policja o zdarzeniu z udziałem pijanego kierowcy we Wleniu

1
1052

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie wykazało urządzenie u 27-letniego kierującego oplem astrą, który urządził sobie „rajd” uliczkami Wlenia i rozbił dwa zaparkowane samochody. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali pirata drogowego i osadzili w policyjnej celi.

 

W nocy z 2 na 3 maja 2022 roku Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał dwa zgłoszenia z miejscowości Wleń. Jedna interwencja dotyczyła awantury domowej, druga natomiast zdarzenia drogowego podczas, którego zostały rozbite dwa pojazdy, a kierujący uciekł z miejsca zdarzenia. Jak ustalili na miejscu funkcjonariusze obie interwencje dotyczyły jednego mężczyzny. 27- letni mieszkaniec Wlenia awanturował się w miejscu zamieszkania, następnie wziął kluczyki od samochodu i jeżdżąc z nadmierną prędkością wąskimi uliczkami Wlenia doprowadził do zdarzenia drogowego, w wyniku którego uszkodzone zostały dwa prawidłowo zaparkowane pojazdy. Po czym powrócił do miejsca zamieszkania, gdzie został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2 promili. Ponadto została mu pobrana krew celem wykonania badania na zawartość środków odurzających w organizmie.

W związku z popełnionymi czynami mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

-/sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl/-

1 KOMENTARZ

  1. Fajnie to brzmi awanturował się w miejscu zamieszkania ????? Zabrał kluczyki? Zabrał siłowo czy pod nieobecność właściciela ?
    W takim razie czy właściciel zgłosił kradzież kluczyków czy czekał aż „mężczyzna „wróci do miejsca zamieszkania i dalej będą tak samo się zachowywać ?
    Najważniejsze że jest już poza kratkami i tak jak ktoś z komentujących wcześniej napisał ……śmieje się …….

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here