23 kierowców z mandatami

9
2324

Za nami policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Mundurowi ukarali mandatami karnymi 23 osoby.

 

Wczoraj lwóweccy policjanci prowadzili na drogach naszego powiatu działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Miały one na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, którzy w żaden sposób nie są chronieni w przypadku zderzenia.

W działania zaangażowani byli funkcjonariusze ruchu drogowego oraz prewencji, którzy na drogach powiatu lwóweckiego ujawnili 29 wykroczeń, dotyczących nieprawidłowego zachowania kierujących pojazdami w stosunku do pieszych oraz samych pieszych.

Wśród kierujących najczęstszym przewinieniem było przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. W dniu wczorajszym 47- letnia kierująca za to wykroczenie straciła prawo jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 101 km/h. Innym niebezpiecznym zachowaniem było również wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, za co 29- letni kierujący grozi mandat karny w wysokości 1500 złotych.

Apelujemy o ostrożność i wyobraźnię. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z pojazdem nie ma żadnych szans.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

9 KOMENTARZE

 1. Przejedziesz pół Europy a mandat zgarniesz w Lwówku:)
  Były by odpowiednie ścieżki rowerowe , chodniki dla pieszych to i bo by bezpieczniej , tylko by było mniej pretekstów do skubanie kierowców z pieniędzy. Są kierowcy co mocno naginają przepisy lecz jest ich nie wielu w porównaniu z innymi którzy umieją zachować się kulturalnie na drodze i stosować do zasad bezpiecznego ruchu. Robią akcje by kroić kierowców mandatami, a gdzie akcje żeby utrzymać czystość w Lwówku np. pod murami?

  • Tak były by ścieżki, w Lubomierzu nasz były i prawa ręka jego, robią nam już z ponad 15 lat ścieżkę i ciągle coś, jak i jednemu tak i drugiemu coś brakuje.

 2. Stańcie pod kościołem a tam zdobycie mandatów na cały miesiąc. Fanatyczne baranki będą chodzić pieszo. Wy likwidujecie parkowanie przed cmentarzem a parkowaniem przy kościele nie. Tam jest tragedia. Panie Komendancie proszę się tym zainteresować policyjny samochód przejeżdża i nie reaguje. Szkoda , że nie zrobiłam zdjęcia Policji przejeżdżającej koło kościoła. Następnym razem zrobię i przekażę Komendatowi.

 3. Na innym podwórku potrafisz się odpowiednio zachować a na swoim zachowujesz się jak burak i dlatego dostałeś mandat. Jak jedziesz zgodnie z przepisami nie zapłacisz. Jestem emerytem i często jeżdżę po drogach naszego powiatu i jak jadę na ograniczeniu do 40 km to niejednokrotnie widzę w lusterku chamskie zachowania a następnie wyprzedzanie na zakazie. Te mandaty i tak są za niskie ale jak to odczuje finansowo jeden z drugim to może się nauczy…i będzie jeździć jak po Europie

  • Dalej głosuj na swoją ulubioną partie +,:to będziesz furmankowozem jeździ po bezdrożach. I jeszcze tysiąc zdrowasiek za prezesa odmawiał za kare, bo katabas ci zada.pokute …

  • Haha nie ma gdzie na drodze do bolca wyprzedzac? Tak zgodzę sie, pod warunkiem ze jedzie sie tirem z dodatkową naczepą a i tu myślę ze daloby rady choćby z górki przed samymi zerkowicami 🙂 powiem więcej ja matizem bym na dojazdowce dal rade w conajmniej 10ciu miejscach, takie memły i niedzielni właśnie tocząc sie nie jadąc stwarzają najbardziej zagrożenie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here