Będzie nowy komendant Policji w Lwówku Śląskim

36
4971
insp. Jacek Bandyk - fot. Policja Lwówek Śląski

Inspektor Jacek Bandyk, który od nieco ponad roku piastował funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim odchodzi z policji.

 

Dokładnie 24 listopada 2020 roku Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu powierzył obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim inspektorowi Jackowi Bandykowi. Zastąpił on na tym stanowisku komisarza Wojciecha Czafurskiego.

Komendant Jacek Bandyk rozpoczął służbę w Policji w 1992 roku, gdzie przechodził wszystkie szczeble zawodowego awansu. – informowała tuż po objęciu funkcji przez nowego szefa oficer prasowa lwóweckiej policji tłumacząc, iż pierwsze kroki w formacji stawiał on w legnickich oddziałach prewencji, a po kilku latach przeszedł do Złotoryi, gdzie pracował na stanowiskach wykonawczych komórki ruchu drogowego.

W 2008 roku insp. Bandyk został Naczelnikiem Wydziału Prewencji w Bolesławcu. Po trzech latach został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego w Zgorzelcu. Osiem lat później został mianowany na Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi skąd w listopadzie 2020 roku przeszedł do Lwówka Śląskiego.

19 stycznia dotarła do nas informacja o odejściu z policji insp. Jacka Bandyka. Tę potwierdza oficer prasowa lwóweckiej policji.

“Początek roku w Polskiej Policji to czas, kiedy planowane są ruchy kadrowe w jednostkach organizacyjnych, również te związane z odejściami funkcjonariuszy na zasłużoną emeryturę. Ostatecznym dokumentem potwierdzającym przejście na emeryturę oraz jego termin jest Rozkaz Personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji.” – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz.

Z naszych informacji wynika, iż komendant odejdzie pod koniec lutego. Na chwilę obecną nie wiemy jeszcze, komu Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu powierzy obowiązek Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim.

36 KOMENTARZE

  1. To się narobił 😉 Teraz znowu jakiś spadochroniarz spadnie żeby do emeryturki dotrwać a bezpieczeństwo w powiecie jak widać. Policjanci nawet Scenika nie doganiają a złodziejstwo i ćpuństwo sie pleni.

  2. I bardzo dobrze, może przyjdzie ktos kto się zna na pracy. Któremu zależy na mieszkańcach a nie lansowanie się i klepanie po plecach. (Nie) zasłużona emerytura.

  3. Dla wszystkich tych którzy zazdroszczą 32 letniej służby dla społeczeństwa przypominam że cały czas trwa nabór do pracy w Bizancjum , i o ile wiem to jest kilka tysięcy wolnych miejsc w tym w Lwowku Śląskim wystarczy przyjść i pobrać ankietę zgłoszeniową.

  4. Najlepszy Komendant jaki był we Lwówku. Życzymy dużo zdrowia. Emerytura jak najbardziej zasłużona. Pokazał Pan innym jak można służyć do końca nie zwalniając tempa i angażując się w 100 %.

  5. Największy sukces pana komendanta to chyba ten film na dworcu 😉 No i jeszcze może secretary story albo potrącenie pieszej i eksmisji szeryfów Najlepszy? Ciekawe dla kogo, bo nie dla Lwówka

  6. Oj długo nasz Lwówek już nie będzie miał takiego Komendanta, albo już nigdy nie będzie miał. Niesamowita wiedza, doświadczenie, operatywność. Szacun i Wielkie Dzięki dla Pana Komendanta.

  7. To komendant najlepszy w swojej dziedzinie, zna się na rzeczy. Każda komenda, którą zarządzał okazywała się w tym czasie najlepsza w województwie, pod każdym względem. Dobrze, że Lwówek się załapał, bo było krucho. Oby trafił się jeszcze kiedyś na tym stanowisku, ktoś choć w połowie tak kompetentny i oddany służbie. Wszystkiego dobrego dla Pana Komendanta!

  8. Jak doświadczone osoby idą na emeryturę i nie udaje się ich zatrzymać i zachęcić do pozostania to oznacza, że państwa nie stać na fachowców. Szkoda i to bardzo.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here