10 mandatów i 2 pojazdy wyeliminowane z ruchu

5
2574

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim prowadzili wczoraj wzmożone działania pod kryptonimem „TRUCK&BUS”. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa wśród osób podróżujących, a w szczególności sprawdzenia przewoźników pod kątem spełnienia wszystkich wymagań z tym związanych, zapobieżenie wypadkom drogowym oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu międzynarodowego i krajowego transportu drogowego.

W trakcie prowadzonej akcji policjanci sprawdzali dokładnie: dokumentację uprawniającą do wykonywania przewozu osób, dokumentację kierowcy, sposób przewożenia osób i ładunku, stan trzeźwości kierowców i przestrzeganie norm czasu pracy przez kierujących. Ponadto w trakcie działań funkcjonariusze zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów, a w szczególności na: układ kierowniczy, układ hamulcowy, stan ogumienia, oświetlenie pojazdu, stan oraz wyposażenie dodatkowe pojazdów.

W ramach akcji lwóweccy policjanci szczegółowo skontrolowali 30 pojazdów. Niestety, aż w dziesięciu mundurowi dopatrzyli się nieprawidłowości. Ich kierowcy zostali ukarani mandatami. Natomiast dwa spośród kontrolowanych pojazdów miały na tyle poważne usterki, że zostały wyeliminowane z ruchu.

5 KOMENTARZE

  1. A co z autobusami PKS-u Jelenia Góra, Lubań i Bolesławiec? Tam układy i znajomości nie pozwalają na eliminacje tych zabytków z dróg. Stan autobusów jest gorszy niż można sobie to wyobrazić. Pomijając już ekologię, stan silników i układów wydechowych Ale te sprzęty często trzymają się kupy tylko dzięki szpachli, lepikowi i taśmie Power tape. Gdyby policja albo ITD sprawdzili wnikliwie cały tabor tych spółek okazałoby się że 99 %nadaje się tylko na złom a tymczasem to jeździ i wozi ludzi.

    • Jak są akcje policji czy inspekcji to chłopaki mają dzień wolny od wyjazdów 🙂 – Strach wyjeżdzać 🙂 Ale szanowni policjanci i inspektorzy nas chronią …….

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here