ZSOiZ w Lwówku Śląskim: Studniówka 2020. WIDEO

0
3135

Wielkimi krokami zbliża się miesiąc maj, czas egzaminów maturalnych, przed którymi drży większość uczniów oraz ich rodziców. Tegoroczni maturzyści odliczają już czas do rozpoczynającego maturalny maraton egzaminu z języka polskiego. Ten odbędzie się 4 maja. Jednakże zanim nadejdzie ten moment czas na chwilę zapomnienia, oderwania się od nauki – czas na Bal Studniówkowy, który dla każdego ucznia jest niesamowitym przeżyciem, ale jest również granicą pomiędzy beztroskim życiem, a czasem, gdy o przyszłości trzeba już będzie myśleć bardzo poważnie.

W piątek, 7 lutego 2020 roku na Balu Studniówkowym bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim. W tym niezwykłym dniu towarzyszyli im najbliżsi oraz ich wychowawcy, nauczyciele i dyrekcja szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań, które młodzież skierowała do swoich wychowawców, nauczycieli i dyrekcji placówki. Uczniowie dziękowali za trud włożony w ich edukację, wsparcie oraz wyrozumiałość.

„Dojrzałość to nie kwiat to jest owoc
Do kwiatu się dorasta
Do owocu dojrzewa
Kwiat to owoc lub pozór
Jak wyróżnić z pozoru owoc
Gdy nawet słońce
Z rzeczy wydobywa cień?
Dorosłość czy zawsze jest dorosła?

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za trud włożony w nasze wychowanie i wykształcenie, bez Was bylibyśmy ludźmi bez przyszłości – tymi słowami bal studniówkowy rozpoczęli przyszli maturzyści. Wyjątkowe słowa podziękowań i kwiaty kierowali do szczególnie ważnych im osób, do wychowawczyń pani Violetty Półćwiartek, pani Magdaleny Potomskiej, pani Barbary Maciejczyk oraz pani Anny Zabłockiej, które miały największy wpływ na kształtowanie ich osobowości.

Prowadzący poprosili Pana Dyrektora o zabranie głosu i o zapalenie kaganka oświaty, którego „światło opromieni naszą przyszłość byśmy po omacku nie kluczyli do matury” – mówili.

Roman Ciechanowicz Dyrektor ZSOiZ w Lwówku Śląskim – Patrząc dzisiaj na was widzę wytworne panie i eleganckich panów, jesteście tacy dorośli w tych wieczornych kreacjach, ale to dopiero za 100 dni będziecie mieli możliwość wykazania się prawdziwą dorosłością i dojrzałością. Czeka was matury, jeden z najważniejszych egzaminów w życiu, życzę wam, maturzystom, byście w maju byli równie szczęśliwi jak dzisiaj i żeby nikt z was nie musiał śpiewać słynnego przeboju „znów za rok matura”. Pamiętajcie, że dorosłość to nie tylko ukończone 18 lat, to nie tylko matura, ale przede wszystkim poczucie odpowiedzialności za siebie i swoje czyny.

Oficjalną część uroczystości zakończył tradycyjny polonez. Młodzież wpierw zatańczyła go samodzielnie a później do wspólnego tańca zaprosiła nauczycieli.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówek Śląski, szkoła z tradycjami wieloletnimi – przypomina Barbara Maciejczyk Wicedyrektor ZSOiZ w Lwówku Śląskim. W tym roku w naszej szkole do matury przystępuje 58, czy zamierza przystąpić 58 absolwentów, tylu w tym momencie złożyło deklarację. Wszyscy oni zdają język polski, matematykę oraz wybrany język obcy, tutaj powodzeniem cieszy się język angielski, ale również kilku uczniów wybrało język niemiecki. Każdy z uczniów wybiera również przedmiot dodatkowy, zdecydowanie największe powodzenie ma język polski, język angielski, ale też przedmioty przyrodnicze, w tym biologia jest tutaj przedmiotem dominującym. W chwili obecnej nasi uczniowie są po pierwszych wstępnych, próbnych maturach, które odbyły się w listopadzie i na bieżąco mogą przygotowywać się, dokształcać, poprawiać swoje wyniki pod okiem, opieką swoich nauczycieli. Również w czasie ferii będą prowadzone próbne matury i na bieżąco przygotowują się do matur z przedmiotów, które powybierali – tlumaczy Barbara Maciejczyk, życząc jednocześnie – Prostych zadań, otwartej głowy, jak najmniej stresu, chociaż malutka porcja stresu takiego kreatywnego, to na pewno się im przyda.

Zabawa studniówkowa trwała do białego rana. Dla wszystkich uczestników z pewnością na długo pozostanie niezapomnianym przeżyciem.

Teraz przed uczniami czas na intensywne przygotowania do egzaminu dojrzałości.

Wszystkim przystępującym do egzaminu dojrzałości uczniom ZSOiZ w Lwówku Śląskim życzymy połamania piór i jak najlepszych wyników.

Obejrzyj wideo z balu

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here