Oferował panele fotowoltaiczne. Oszukał ludzi na blisko 660 tys. zł

0
1220
panele fotowoltaiczne
panele fotowoltaiczne (zdjęcie poglądowe)

Mężczyzna oferował sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych. Od zainteresowanych pobrał zaliczki w rożnej wysokości. Jednak z umów się nie wywiązał.

 

„Jak ustalili policjanci, mężczyzna w okresie od 3 grudnia ubiegłego roku do lutego br. wprowadził w błąd co najmniej 5 osób z okolicznych powiatów” – tłumaczy podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji i wspomina, iż a dodatkowo podejrzany przywłaszczył pieniądze na szkodę firmy, z którą współpracował.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zebrali materiał dowodowy i przedstawili zarzuty oszustwa i przywłaszczenia mienia 32-letniemu jeleniogórzaninowi. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 660 tysięcy złotych.

Policjanci nie wykluczają, że mężczyzna oszukał więcej osób oferując im sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych i obecnie wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz poszukują ewentualnych pokrzywdzonych.

„Teraz za przestępstwa, których się dopuścił odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.” – dodaje policjantka

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here