Burmistrz nie znalazła wystarczającego poparcia w radzie

17
1906

Burmistrz Lwówka Śląskiego nie udało się przekonać wystarczającej liczby radnych do swojego pomysłu ws. „likwidacji” drogi. Zabrakło jednego głosu.

 

 

Burmistrz Lwówka Śląskiego chciała „wymazać” drogę na górnym rynku. To uniemożliwiłoby, a przynajmniej w znacznym stopniu utrudniło zapędy do powrotu w to miejsce ruchu kołowego.

„Pozbawia się kategorii dla części drogi gminnej Nr 108747D – Plac Wolności wraz z łącznikami w Lwówku Śląskim usytuowanej na działce nr 218/5, obręb 0001 Lwówek Śląski poprzez wyłączenie z użytkowania, jako drogi publicznej.” – napisała w projekcie uchwały zaprezentowanej radnym burmistrz Szczęsna, która tłumaczyła, iż droga ta po przebudowie w 2021 r. górnej części rynku, została wyłączona z ruchu i stanowi wewnątrzstrefowy układ komunikacji, służącej do obsługi komunikacyjnej inwestorów, którzy prowadzą w obszarze górnego rynku restauracje i sklepy, a wjazd mają tylko pojazdy uprawnione.

„Wyłączony teren stanowi również obszar rekreacyjny, turystyczny oraz wypoczynkowy dla mieszkańców i osób odwiedzających miasto Lwówek Śląski.” – przekonywała Szczęsna.

 

 

Jednak część radnych zapewne dobrze pamięta toczone przez mieszkańców batalie o otwarcie drogi, o umożliwienie przejazdu i parkowania na górnym rynku. Pamiętają także petycję, pod którą podpisało się 1609 mieszkańców będących za otwarciem rynku. Z pewnością te wszystkie głosy niezadowolonych z obecnej sytuacji wyborców, a także to, że tak naprawdę w tym miejscu niewiele się dzieje zadecydowały, że burmistrz Szczęsnej do przepchnięcia projektu, do większości, zabrakło jednego głosu w radzie.

Teraz projekt uchwały pani burmistrz trafi zapewne w to samo miejsce, w które trafiła petycja mieszkańców.

17 KOMENTARZE

  1. No i bardzo dobrze! Rynek to nie ulica, co wy ludzie powariowaliście? To jest wasza turystyka i kasa. Zróbcie rynek pod turystykę a nie Janusze wykrzywiają “Ooo bo nie mogę tędy przejechać!!1!”. XD

  2. Koło cmentarza niema gdzie zaparkować, Koło Kościoła ograniczyli parkowanie a drzecie koty o wolny rynek od samochodów może tam spokojnie można by było pochodzić bo planty , park , chodniki wzdłuż murów zasrane przes psy, nie przez właścicieli psów którzy nie sprzątają a dwoje czy tam troje sprzedawczyków ma stawiać opór przeciwko turystyce i przyjemności przebywania w spokojnym miejscu gdzie powinna grać muzyka a nie pierdzący i smrodzacy wrak samochodu ktory przywiózł kogoś bo iść się nie chciało po jedną parę majtek lub kupić kopertę do papierniczego bądźmy mądrzejsi jak dają taką możliwość mamy ładny rynek choć i tak go komuna zniszczyła to poprawmy w miarę możliwości Wolny Rynek

  3. Turyści będą walić drzwiami i oknami! Jak w większości witryn sklepowych w rynku będą wisiały, kartki: np do wynajecia, na sprzedaż, bądź będą zaklejone szyby szarym papierem.
    Widoki będą w Lwówku że aż dech zapierać będzie.
    Turystyczna perełka żywy trup miasta.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here