ZSOiZ w Gryfowie Śląskim: Zobacz, sprawdź, przekonaj się sam !

0
842

Animacja, projektowanie gier, kreatywny leśnik, czyli Gryfów miejscem na czasie. W gąszczu edukacyjnych ofert szkół średnich, warto przyjrzeć się tej z Gryfowa. Dlaczego? Ponieważ wachlarz możliwości kształcenia jest tutaj szeroki.

Liceum Ogólnokształcące dla tych, którzy chcą studiować, zdobywać umiejętności językowe, kreować sposób wyrażania opinii i poglądów w obrębie współczesnych mediów, a także realizować się teatralnie,proponujemy trzy klasy:

językową z rozszerzonym językiem angielskim i językiem niemieckim
humanistyczną z rozszerzonym językiem polskim, historią lub wiedzą o społeczeństwie
medialno-teatralną z rozszerzonym językiem polskim i historią. Zajęcia medialne prowadzi dziennikarz MR, zajęcia teatralne aktor Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

Technikum dla tych, którzy chcą szybko mieć zawód:
technik leśnik, to alternatywa dla tych, którzy kochają przyrodę i w leśnym zaciszu chcieliby spełniać się zawodowo. Zajęcia z przedmiotów zawodowych prowadzi doświadczony pracownik Nadleśnictwa Świeradów, który zna las, jak własną kieszeń i wie co w trawie piszczy. To oferta dla tych, którzy chcą zgłębić tajniki biologii, hodowli lasu czy łowiectwa. W przyszłości mogą studiować leśnictwo, ochronę środowiska, architekturę krajobrazu, biotechnologię, technikę rolniczą i inne.

technik informatyk ze specjalnością projektowanie gier lub grafiką komputerową, to propozycja dla pasjonatów szeroko pojętej informatyki. Zajęcia z przedmiotów zawodowych prowadzi nauczyciel z uprawnieniami egzaminatora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. W ramach licznych zajęć praktycznych nauczysz się m. in programowania, montażu i diagnostyki komputera, projektowania stron internetowych oraz baz danych, montażu i konfiguracji sieci komputerowych, grafiki komputerowej oraz wiele innych.

technik hotelarstwa czeka na tych, którzy cenią kontakt z drugim człowiekiem, są otwarci i komunikatywni. W ramach zajęć praktycznych, odbywających się w hotelach naszego regionu, zdobędziecie umiejętności prowadzenia recepcji, marketingu usług hotelarskich, a także biegłego posługiwania się językami obcymi zawodowymi.

Szkoła Branżowa I stopnia,to możliwość zdobycia interesującego zawodu, który zapewni godne życie. To może być początek podnoszenia kwalifikacji w Szkole Branżowej II stopnia. Możesz wybrać dowolny zawód zgodnie z predyspozycjami, marzeniami i planami na przyszłość.Czekają na Was ciekawe miejsca praktyk i staże w renomowanych firmach w Polsce i za granicą. Pomagamy znaleźć miejsce praktycznej nauki zawodu.Można kształcić się w następujących profesjach;

magazynier – logistyk
– kelner
– pracownik obsługi hotelowej
sprzedawca, fryzjer, kucharz, cukiernik, przetwórca mięsa, stolarz, murarz-tynkarz, mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik samochodowy, blacharz samochodowy, operator obrabiarek skrawających, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Czekają na Was staże krajowe i zagraniczne w Irlandii, Niemczech, Austrii, Francji i we Włoszech. Istnieje również możliwość zdobywania dodatkowych umiejętności i kwalifikacji zawodowych podczas licznych kursów kwalifikacyjnych finansowanych przez szkołę. Współpracując z renomowanymi firmami i instytucjami działającymi w branżach: informatycznej, leśnej i hotelarskiej, z kraju i zagranicy. Gwarantujemy Wam wysoki poziom przygotowania zawodowego.

Po lekcjach można brać udział w zajęciach: przygotowujących do matury, egzaminów kwalifikacyjnych w ramach technikum, informatycznych, matematycznych.

Jeśli chcecie zdobyć dodatkową wiedzę, poszerzyć zainteresowania, możecie również uczestniczyć w zajęciach koła teatralnego, biblioteczno-artystycznego, cyklistycznego, w wolontariacie oraz w profesjonalnej siłowni.Uczniowie przygotowujący się do zdobycia prawa jazdy mają do dyspozycji profesjonalny symulator jazdy samochodem.

Drodzy gimnazjaliści i uczniowie ósmej klasy szkoły podstawowej rozpocznijcie nowy rok szkolny 2019/2020 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim. U nas rozwiniecie swoje obecne pasje i na pewno odnajdziecie nowe.

autor: ZSOiZ Gryfów Śląski/ Powiat Lwówecki

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here