Brutalne pobicie na stacji paliw

9
9073

W nocy 21 czerwca 2020 roku na stacji paliw w Bolesławcu doszło do konfliktu pomiędzy 6 mężczyznami, w wyniku, którego pięciu z nich pobiło jednego bijąc, go po całym ciele. W trakcie zdarzenia, jeden z napastników trzykrotnie kopnął leżącego na betonowym podłożu pokrzywdzonego w głowę, w efekcie czego stracił on przytomność.

W związku z pobiciem 23-letni Damian L. doznał m.in. wstrząśnienia mózgu, złamania kości pokrywy czaszki i krwawienia śródczaszkowego do przestrzeni podpajęczynówki. Sprawcy pobicia zostali zatrzymani i po ogłoszeniu im zarzutów wykonano z ich udziałem czynności procesowe w śledztwie. Następnie w dniu 24 czerwca 2020 roku, wobec najbardziej agresywnego sprawcy, 23-letniego Tomasza W. Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

Wobec pozostałych sprawców zastosowano dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym i zbliżania się do niego na odległość nie mniejszą niż 250 metrów, a także zakaz opuszczania kraju.

Tomasz W. będzie odpowiadał za pobicie Damiana L. grożące spowodowaniem choroby realnie zagrażającej życiu pokrzywdzonego, za co grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności, nie krótsza jednak niż 3 lata. Pozostałym sprawcom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

-/ Prokuratura Okręgowa w Jel. Górze /-

9 KOMENTARZE

  1. Tacy bohaterowie 5 na 1 to super.W pudle też będzie 5 na jego jeden odbyt. I wtedy będzie superancko i sprawiedliwie. Gorzej jak w pudle będzie na obiad puuree , to zesraja się całymi kartoflami.

  2. Dlaczego w info nie dopisaliscie że to biedny poszkodowany przyjechał na cpn.w kominiarce i z gazem A zamiar miał taki aby pobić jednego z chłopaków, którego cały czas nachodzil i jego rodzinę.I jeszcze jedno jego stan nie jest taki ciężki jak wszyscy piszą,chodzi po oddziale w Zgorzelcu i cieszy się że trochę kasy wpadnie z odszkodowania.

  3. Chodził skakał. Nieraz był niby ofiara A sam zaczepial.i jezdzil na każdą burde. I chłopaki za to mieli przesrane. Bo oddawali mu w zęby i bronili.
    Współczuję obydwu strona, ale gościu pare razy juz dostał A sam zaczynał, lezal w szpitalu nie raz i nikt nie powie że za chodzenie po mieście dostaje się za darmo w morde

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here