Znęcał się nad matką – został zatrzymany przez policjantów

0
1669

Policjanci z Lubania zatrzymali 25-latka, podejrzanego o znęcanie się nad matką. Nietrzeźwy mężczyzna w trakcie awantury domowej znęcał się psychicznie i fizycznie nad pokrzywdzoną. Zatrzymany usłyszał już zarzut, grozi mu do 5 lat więzienia.

 

O fakcie znęcania się policję powiadomiła pokrzywdzona. 25-letni mieszkaniec gminy Olszyna, będąc w stanie nietrzeźwości już po raz kolejny wszczął awanturę, w czasie której wyzywał kobietę słowami uznawanymi za obelżywe, groził pozbawieniem życia a także naruszał jej nietykalność cielesną poprzez szarpanie za odzież. Wysłani na miejsce interwencji policjanci zatrzymali mężczyznę. Została wszczęta procedura Niebieskiej Karty.

Po wytrzeźwieniu 25-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie przedstawiono mu zarzut znęcania. Prokurator wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, nakazu opuszczenia wspólnie zamieszkałego lokalu, zakazu kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonej. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here