Powiesiła pieniądze na płocie. Straciła 1500 złotych

4
6936
zdjęcie poglądowe

Kobieta usłyszała, że jest zobowiązana do pomocy finansowej funkcjonariuszom, którzy prowadzą jej sprawę. Chciała pomóc. Reklamówkę z pieniędzmi powiesiła na płocie.

 

 

 

To kolejna sytuacja, w której oszuści dają się we znaki. Tym razem ofiarą padła 70-letnia jeleniogórzanka, która myśląc, że pomaga w akcji policji powiesiła na płocie sporą ilość gotówki.

Kobieta została poinformowana o rzekomej akcji policji, która skierowana jest ku oszustom chcącym ukraść jej majątek. Informacje uzyskane przez fałszywego policjanta potwierdził działający z nim inny oszust, który w rozmowie z kobietą podawał się za prokuratora. Kobieta usłyszała, że jest zobowiązana do pomocy finansowej funkcjonariuszom, którzy prowadzą jej sprawę. Zgodnie z poleceniami spakowała gotówkę do reklamówki i powiesiła ją na płocie. Tym sposobem jeleniogórzanka straciła 1500 zł. – poinformował portal 24jgora.pl

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie kontaktują się telefonicznie w tak ważnych sprawach. Muszą oni również przedstawić się i okazać legitymację służbową. Ich tożsamość można zweryfikować u dyżurnego policji dzwoniąc do odpowiedniego komisariatu lub na numer alarmowy 112.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here