Znamy wyniki konkursu na najpiękniejszą pisankę w Lwówku Śląskim

7
2857

Wprawdzie wszystkie przyozdobione przez dzieci jajka są piękne, jednak dziś zostały wybrane i nagrodzone te najpiękniejsze.

 

Jajko jest nieodłącznym symbolem Świąt Wielkiej Nocy. Symbolizuje siły witalne i początek nowego życia a pisanki są symbolami pomyślności i przebudzenia do życia. Jajko jest nieodłączna częścią koszyka ze święconką. Towarzyszy nam przy wielkanocnym stole w formie dekoracji i jest wykorzystywane do wielu świątecznych potrwa. Stało się także dekoracją przyozdabiającą centrum Lwówka Śląskiego.

Kilka dni temu skwery w centrum miasta przyozdobione zostały wielkimi, kolorowymi jajkami. Dekoracje te stworzone zostały przez dzieci i młodzież z lwóweckich szkół i przedszkoli. Dziś podczas jarmarku wielkanocnego ogłoszone zostały wyniki, poznaliśmy zwycięzców konkursu na najpiękniej udekorowane jajko, najpiękniejszą pisankę.

Pan Tadeusz Dzieżyc Dyrektor LOK-u w Lwówku Śląskim ogłaszając wyniki mówił, iż w jego ocenie wygrali wszyscy, bo wszystkie zrobione przez dzieci jajka zostały pięknie przyozdobione. Niemniej komisja konkursowa wybrała te najbardziej wyjątkowe i wręczyła nagrody za trzy pierwsze miejsca oraz trzy wyróżnienia.

I miejsce – Przedszkole Montesosori Monte Jedenastka w Lwówku Śląskim
II miejsce – Publiczne Przedszkole nr 2 w Lwówku Śląskim grupa VI
II miejsce – Szkoła Podstawowa we Włodzicach Wielkich

Wyróżnienia:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Lwówku Śląskim, klasa II a – nagroda plastyka LOK-u
Szkoła Podstawowa Masters Academy w Lwówku Śląskim, klasa II, nagroda Dyrektora LOK-u
Szkoła Podstawowa nr 1 w Lwówku Śląskim, oddział przedszkolny 0A – nagroda Burmistrza.

7 KOMENTARZE

  1. ładnie dzieciaki to wykonały, ale ten zajac to maszkaron ustawiony w rynku te pisanki wykonane przez dzieciaki są ładne, ale wsadzone w kwietniki zamiast żywych kwiatów wyglądają paskudnie, kiczowato. Jednak wystroju świąteczny miasta na Boże Narodzenie nic nie przebije, a to poprostu kicz, a nie wystrój miasta. Może nie psuć Świat Wielkiej Nocy tymi dekoracjami. Czasami mniej znaczy lepiej.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here