Znamy oferty w przetargu na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego

0
699
zdjęcie poglądowe OSP Giebułtów (fot.: OSP Giebułtów)

W dniu wczorajszym Burmistrz poinformował o ofertach złożonych w przetargu na zakup i dostawę fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu z napędem 4×4 (zabudowa kontenerowa) z dodatkowym wyposażeniem w postaci agregatu wodno- pianowego.

 

Pod koniec kwietnia br. Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz ogłosił przetarg na zakup i dostawę fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu z napędem 4×4 (zabudowa kontenerowa) z dodatkowym wyposażeniem w postaci agregatu wodno- pianowego.

Zgodnie z przedstawiona specyfikacją techniczną pojazd ma być fabrycznie nowy, podwozie nie starsze niż z 2022 r. Ponadto podwozie samochodu z fabrycznym napędem 4×4 wyposażonym w centralny mechanizm różnicowy o konstrukcji planetarnej, umożliwiający wyrównanie prędkości obrotowej między osiami. Przednia oś z ogumieniem pojedynczym, tylna oś z ogumieniem bliźniaczym. Zabudowa z tego samego roku produkcyjnego co podwozie. Silnik o zapłonie samoczynnym o pojemności max 2000cm3 i mocy min 140 kW oraz momencie obrotowym nie mniejszym niż 450 Nm. Pojazd wyposażony w automatyczną skrzynię biegów wyposażoną w minimum 9 przełożeń do jazdy do przodu oraz jedno do jazdy do tyłu.

Kabina czterodrzwiowa, jednomodułowa, zapewniająca dostęp do silnika (siedzenia przodem do kierunku jazdy), przystosowana do przewozu 6 ratowników.

Pojazd posiadający szereg systemów poprawiających komfort i bezpieczeństwo. Dodatkowo wyposażony w pneumatycznie podnoszony maszt oświetleniowy i elektryczną wyciągarkę linową zainstalowaną na łożu stalowym w przedniej części pojazdu o uciągu min. 5443kg wraz z liną stalową o długości min 30m zakończoną zaczepem hakowym.

Zgodnie z warunkami ogłoszenia o zamówieniu pojazd musi być wyposażony w kompozytowy zbiornik wody o pojemności minimum 500l oraz dodatkowo zbiornik wodny musi być wyposażony w wydzielony zbiornik środka pianotwórczego o pojemności minimum 50l.

Ponadto wraz z pojazdem dostarczona musi zostać motopompa spalinowa o wydajności maksymalnej minimum 450l/min przy ciśnieniu maksymalnym minimum 6bar. Motopompa zbudowana w oparciu o silnik spalinowy dwusuwowy wyposażony w system automatycznego poboru oleju.

Władze Gminy Lubomierz na zakup tego samochodu planowały przeznaczyć kwotę 480 tysięcy złotych. Do 17 maja firmy mogły składać swoje oferty. Tych wpłynęła tylko jedna. FHUP Perfekt Radosław Zasada z Nakonowa za realizację zamówienia zgodnie ze specyfikacją żąda 477.900 złotych. To bardzo dobra wiadomość, bo z dużym prawdopodobieństwem, graniczącym niemal z pewnością możemy założyć, iż oferta ta zostanie wybrana. Jeżeli tak się stanie, to jeszcze w tym roku nowy samochód ratowniczo-gaśniczy trafi do gminy Lubomierz a właściwie do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pasieczniku.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here