Znamy nazwiska nowych radnych

2
1088

W niedzielę 13 czerwca w dwóch gminach w naszym regionie odbywały się wybory uzupełniające do Rady Miasta. O mandat radnego ubiegło się łącznie pięć osób. Znamy oficjalne wyniki.

 

W niedzielę 13 czerwca 2021 roku w dwóch gminach regionu odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miasta. Były to: Gmina Gryfów Śląski i Gmina Wleń.

W gminie Gryfów Śląski, w związku z wygaśnięciem mandatu radnego śp. Jerzego Guzego wyłoniony miał zostać radny sołectw Wieża i Proszówka – okręg wyborczy nr 11. O głosy wyborców ubiega się tu dwóch kandydatów:

 • AUGUST Dariusz Sebastian, lat 45, zam. Proszówka, zgłoszony przez KWW DARIUSZA AUGUSTA – Lista nr 1.
 • SIERADZKI Marek, lat 28, zam. Wieża, zgłoszony przez KWWMS – Lista nr 2

Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze II podsumował już wyniki niedzielnego głosowania.

W gminie Gryfów Śląski, w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Gminy Gryfów Śląski w 1 okręgu wyborczym, w którym wybierano łącznie 1 radnego liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 532. Karty do głosowania wydano 183 osobom. W wyborach wzięły udział (oddało ważne karty do głosowania) 183 osoby to jest 34,40% uprawnionych do głosowania. Głosów ważnych oddano 182, to jest 99,45% ogólnej liczby głosów oddanych. Głosów nieważnych oddano 1, to jest 0,55% ogólnej liczby głosów oddanych.

Jak udało nam się ustalić:

 • SIERADZKI Marek zdobył 163 głosy
 • AUGUST Dariusz zdobył 19 głosów

Komisarz Wyborczy potwierdza, iż Radnym został wybrany: ― SIERADZKI Marek z listy nr 2 KWW MS.

 

Natomiast w Gminne Wleń w związku z wygaśnięciem mandatu radnego pana Wojciecha Michonia, wyłoniony miał zostać przedstawiciel w okręgu nr 4 obejmującym ulice: Dworcowa, Górska, Kościelna, Lipowa, Osiedle Zachodnie, Piastowska, Stefana Batorego, Szkolna. Tu o głosy wyborców ubiega się troje kandydatów:

 • Kondratowicz Andrzej Antonii, lat 63 zam. Wleń, zgłoszony przez KWW Andrzeja Kondratowicza;
 • Hołdowicz Agata, Anna, lat 41 zam. Wleń, zgłoszona przez KWW Agaty Hołdowicz;
 • Koczarski Marek, lat 65, zam. Wleń, zgłoszony prze KWW Marka Koczarskiego.

Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze II podsumował już wyniki niedzielnego głosowania.

W gminie Wleń, w wyborach uzupełniających do Rady Miasta i Gminy Wleń uprawnionych do głosowania było 259. Karty do głosowania wydano 59 osobom. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 59 osób to jest 22,78% uprawnionych do głosowania. Głosów ważnych oddano 57, to jest 96,61% ogólnej liczby głosów oddanych. Głosów nieważnych oddano 2,to jest 3,39% ogólnej liczby głosów oddanych.

 • Andrzej Kondratowicz – 30 głosów;
 • Agata Hołdowicz – 15 głosów;
 • Marek Koczarski – 12 głosów;

Komisarz Wyborczy potwierdza, iż Radnym został wybrany: ― KONDRATOWICZ Andrzej Antoni z listy nr 1 KWW ANDRZEJA KONDRATOWICZA.

2 KOMENTARZE

 1. 59 osób na 259 uprawnionych.A póżniej płacz – oni nic nie robią itd.Masz szansę zmienić i nie poszedłeś to nie dyskutuj.Ciężko w niedzielę ruszyć 4 litery.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here