Znamy datę i miejsce protestu w Chmieleniu

7
956

Mieszkańcy Chmielenia nie chcą czekać na tragedię i już wyznaczyli datę i dokładne miejsce, w którym w ramach protestu zablokują drogę krajową nr 30.

 

Wczoraj informowaliśmy o rosnącym niezadowoleniu wśród mieszkańców, którzy czują się oszukani sposobem, w jaki traktują ich władze Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Brak chodnika przy tak ruchliwej drodze wcześniej, czy później zakończy się tragedią. GDDKiA jak na razie dla mieszkańców ma tylko obietnice. Ci nie chcą dłużej czekać i przystępują do działania.

 

Stowarzyszenie Nasz Chmieleń oraz Rada Sołecka Chmielenia informują, iż w sobotę 18 stycznia 2020 roku, od godziny 10:00 do godziny 15:00 odbędzie się akcja protestacyjna, polegająca na blokowaniu przejścia dla pieszych na DK30 w Chmieleniu. – czytamy w zawiadomieniu, pod którym z ramienia organizatora i przewodniczącego zgromadzenia podpisał się Pan Dariusz Pękala.

Podczas trwania protestu zbierane będą podpisy pod Petycją Mieszkańców w sprawie Kontynuacji Budowy Chodnika dla pieszych w sołectwie Chmieleń.

Zobacz, kiedy wybudują obwodnicę Chmielenia ? Jest odpowiedź GDDKiA


Protest na drodze krajowej w Chmieleniu

7 KOMENTARZE

  1. Ludzie protestujcie żeby wam zbudowali obwodnicę a nie chodniki. Będziecie mieli spokój i będziecie mogli chodzić środkiem ulicy. Jeździć rowerami, na rolkach itd. Chodnik niewiele zmieni przy takim natężeniu ruchu. Radoniów ominięty i ludzie mają ciszę spokój i bezpieczeństwo. Plany obwodnicy chmielenia i pasiecznika są w szufladzie i tylko czekają na decyzję o rozpoczęciu budowy. Powodzenia

    • W perspektywie na najbliższe kilka lat ,nie ma w żadnych planach ujętej takiej wielomilionowej inwestycji jak budowa obwodnicy….więc walczymy o chodniki ,a to koszt kilkaset tysięcy złotych…ta opcja jest bardziej realna na obecną chwilę…

  2. Do DLW..
    W perspektywie najbliższych kilku lat nie ma w żadnych planach ujętej takiej wielomilionowej inwestycji jak budowa obwodnicy….więc walczymy o chodniki, a to koszt kilkaset tysięcy złotych, bardziej realna na obecną chwilę opcja….

  3. W Radoniowie jest obwodnica bo tylko w tej miejscowości przy DK30 jest przejazd pod wiaduktem kolejowym,pod którym nie mieszczą się dwa większe samochody.Przy tak dużym natężeniu samochodów ciężarowych tworzyły by się spore kolejki z obu stron co znacząco utrudniało by ruch w tym miejscu,dlatego między innymi zbudowano obwodnicę.W Chmieleniu takich budowli nie ma,droga jest szeroka,zamiast chodnika są położone tzw. rynsztoki ,ludzie sporadycznie chodzą poboczem bo najzwyczajniej w świecie się boją o swoje życie i zdrowie,zresztą tymi rynsztokami nie da się chodzić,ten kto to wymyślił musiał być bardzo złośliwym człowiekiem,więc auta mogą gnać bez żadnych ograniczeń.Więc taki chodnik w bardzo dużym stopniu zwiększa bezpieczeństwo pieszych,bo kierowcy bardziej uważają na swoje błyszczące nowiutkie alufelgi które są ważniejsze od jakiegoś tam mieszkańca Chmielenia.A swoją drogą skoro wiadukt w Radoniowie ograniczał przepustowość drogi doprowadzając do budowy obwodnicy,to proponuję wprowadzić na terenie miejscowości Chmieleń strajk włoski czyli skrupulatne przestrzeganie przez mieszkańców Chmielenia wszystkich przepisów drogowych tzn. jest ograniczenie do “40” jedziemy “40”,jest podwójna ciągła linia nie wyprzedzamy,idzie pieszy przez przejście przepuszczamy itd. Droga Krajowa nr.30 to jest droga o statusie GP(główna-przyspieszona) może więc spróbujmy ją trochę sami spowolnić,to może doczekamy się kiedyś obwodnicy,a ruch coraz większy.Brawa dla Stowarzyszenia Nasz Chmieleń i dla wszystkich zaangażowanych w akcję,powodzenia ,myślę że mieszkańcy nie zawiodą.

  4. Chodnik to nie jest jakaś fanaberia mieszkańców Chmielenia,w cywilizowanym kraju to normalność,tylko nie w Powiecie Lwóweckim.Ludzie zrozumcie to,tu też mieszkają ludzie,tacy sami jak Ci którzy mieszkają na osiedlach pozamykanych szlabanami,najeżonych leżącymi spowalniaczami i zakazami ruchu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here