Zmiana na stanowisku Nadleśniczego Nadleśnictwa Świeradów

3
1181
Tadeusz Łozowski Nadleśniczym Nadleśnictwa Świeradów (fot.: Lwówecki.info)

Od 1 grudnia Lubomir Leszczyński nie pełni już funkcji Nadleśniczego Nadleśnictwa Świeradów. Jego obowiązki pełni obecnie Tadeusz Łozowski, dotychczasowy zastępca i jednocześnie radny Powiatu Karkonoskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

 

Zmiana na stanowisku Nadleśniczego Nadleśnictwa Świeradów była sporym zaskoczeniem dla samorządowców, myśliwych i wszystkich współpracujących z Nadleśnictwem Świeradów. 1 grudnia zadzwoniliśmy do Lubomira Leszczyńskiego, aby potwierdzić tę informację i dowiedzieliśmy się, że decyzja była zaskoczeniem również dla niego, ponieważ odwołanie z funkcji otrzymał 30 listopada. Były już nadleśniczy nie chciał komentować sytuacji, wyjaśnił jedynie, że z dniem 1 grudnia 2021 został odwołany z funkcji i obecnie jest w dyspozycji dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Lubomir Leszczyński w latach 2006-2012 pracował w Nadleśnictwie Bystrzyca Kłodzka na stanowisku Specjalisty Służby Leśnej. Od 2012 do 30 listopada 2021 był zatrudniony w Nadleśnictwie Świeradów. Najpierw jako Zastępca Nadleśniczego, później jako p.o. Nadleśniczego, a w ostatnich latach jako Nadleśniczy. Związał się ze Świeradowem na stałe, tu osiadł, a w latach 2014-2018 startując z list KWW Konkretnie i Realnie został radnym Miasta Świeradów-Zdrój.

Samorządowcy mający okazję z nim współpracować twierdzą, że pozostawił wysoko zawieszoną poprzeczkę. Za jego urzędowania lasy okalające kurort otworzyły się na turystykę. Wspólnie z polskimi i czeskimi samorządami zbudowano gęstą sieć ścieżek rowerowych Single Truck i biegowych Run Truck. Powstała wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie, a w tym roku Nadleśnictwo przystąpiło do pilotażowego programu „Zanocuj w lesie” promującego bushcraft i surwiwal.

Zapytaliśmy Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych we Wrocławiu o przyczyny zmian kadrowych w Nadleśnictwie Świeradów oraz o dalsze losy Lubomira Leszczyńskiego. Niestety nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi zapewniono nas jednak, że odwołanie miało miejsce zgodnie z prawem i zgodnie z kompetencjami zdecydował o nim Tomasz Olszewski, p.o. dyrektora RDPL we Wrocławiu. Jednocześnie poinformowano, że – „Lubomirowi Leszczyńskiemu zostanie zapewnione inne stanowisko w strukturach organizacyjnych Lasów Państwowych.”

W chwili obecnej p.o. Nadleśniczego Nadleśnictwa Świeradów został Tadeusz Łozowski, który pracę w Lasach Państwowych rozpoczął w 1985 roku w Nadleśnictwie Lwówek Śląski, gdzie do roku 1991 zatrudniony był na stanowisku podleśniczego. W latach 1994-2009 w Nadleśnictwie Szklarska Poręba pracował na stanowisku leśniczego, po czym wrócił do pracy w Nadleśnictwie Lwówek Śląski. Pierwotnie jako specjalista Służby Leśnej, następnie Zastępca Nadleśniczego, a w roku 2010 powołany został na stanowisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Lwówek Śląski, które pełnił do roku 2018. Po odwołaniu ze sprawowanej funkcji do 30 listopada 2021 roku zatrudniony był w Nadleśnictwie Świeradów na stanowisku Zastępcy Nadleśniczego. Tadeusz Łozowski mieszka w Jeżowie Sudeckim. Od czerwca 2021 roku jest radnym Powiatu Karkonoskiego, na funkcję tą został powołany po śmierci innego radnego. W wyborach samorządowych w 2018 roku startował z list Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.

-/autor: eLuban.pl/

3 KOMENTARZE

  1. Trzeba by było popytać pracowników z nadleśnictwa Lwówek Śląski co sądzą o tym człowieku . Z rozmów prywatno- kuluarowych to zwykły c….m i ******* Od tak nagle zostaje powołany na stanowisko ? Ciekawe czy za pomocą pewnego człowieka senatora?????? Nigdy nie powinno tak być że odwołuje się dobrego gospodarza tylko i wyłącznie względem lepszego poparcia politycznego. Ale lasy z tego słyną czyż nie ???bo co rusz to zmiany oczywiście dla dobra natury……

  2. Najwredniejszy człowiek, który pracował w nadleśnictwie Lwówek Śląski mający współpracowników za nic no i przywłaszczający sobie mienie państwowe

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here