Złodziej samochodów zatrzymany

3
2515

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzieże z włamaniem oraz kradzież mienia. Mężczyzna ukradł dwa pojazdy osobowe o wartości 10 tysięcy złotych. Przestępstw tych dopuścił się w grudniu 2020 roku w Jeleniej Górze i we Wrocławiu. Auta zostały odnalezione na jednej z posesji na terenie powiatu lwóweckiego. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego kradzieże z włamaniem i kradzież.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w grudniu 2020 roku dopuścił się kradzieży z włamaniem do garażu w Jeleniej Górze, skąd jego łupem padł samochód osobowy marki VW oraz różnego rodzaju narzędzia, elektronarzędzia oraz części samochodowe o łącznej wartości 12 tysięcy złotych.

Ponadto w trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna ukradł samochód tej samej marki również we Wrocławiu. Jego wartość właściciel oszacował na 5 tysięcy złotych.

Policjanci skradzione pojazdy oraz część skradzionego mienia odnaleźli na jednej z posesji na terenie powiatu lwóweckiego. Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 28 grudnia 2020 roku Prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

-/podinspektor Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra/-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here