Złodziej biżuterii z powiatu lwóweckiego wpadł w Jeleniej Górze

3
1028

Policjant Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, będąc po służbie w czasie wolnym zatrzymał bezpośrednio po zdarzeniu mężczyznę podejrzanego o kradzież biżuterii w jednym z jeleniogórskich sklepów. Wartość skradzionego mienia została oszacowana na blisko 20 tysięcy złotych. Mężczyzna został przekazany patrolowi policji. Teraz zatrzymany za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjant Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymał bezpośrednio po zdarzeniu 25-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o kradzież.

Funkcjonariusz 4 lutego br., około godziny 20.15 w czasie wolnym, po pracy wybrał się do jednej z jeleniogórskich galerii na zakupy. Wchodząc zauważył kobietę, która biegła za mężczyzną. Okazało się, że chwilę wcześniej dopuścił się on kradzieży w jednym ze sklepów z biżuterią. Mężczyzna pod pretekstem zakupu precjozów założył na siebie dwa złote łańcuszki, zegarek, zawieszkę, a następnie nie płacąc za towar uciekł z nim ze sklepu. Wartość skradzionego mienia została oszacowana na blisko 20 tysięcy złotych. Funkcjonariusz natychmiast rzucił się w pogoń za sprawcą kradzieży. Kilka minut później zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjanta, rzucał się i próbował uciekać.

Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Policjant odzyskał również całą skradzioną biżuterię. 25-latek został przekazany patrolowi policji do dalszych czynności.

Mieszkaniec powiatu lwóweckiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

-/podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra/-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here