Śmierć 2 pacjentów z koronawirusem w hospicjum w Nowogrodźcu

0
942
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowogrodźcu /fot.: UM Nowogrodziec/

W Zakładzie Opieki Paliatywno- Hospicyjnej w Nowogrodźcu zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem. Byli to pacjenci w terminalnej fazie choroby.

O sytuacji w hospicjum informują Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich i dyrektor SP ZOZ w Nowogrodźcu Robert Adaszewski:

Według stanu na dzień 20 kwietnia 2020 r. w zakładach opieki długoterminowej: Zakładzie Opieki Paliatywno- Hospicyjnej oraz Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczego prowadzonych przez SPZOZ przebywa łącznie 11 osób osób z potwierdzonym wynikiem zakażenia koronawirusem, na łączną liczbę pacjentów wynoszącą 52 osoby. W dniu wczorajszym przeniesiono 17 pacjentów Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego ( w tym 13 osób z potwierdzonym zakażeniem COVID-19) do specjalistycznej placówki w Obornikach Śląskich oraz do Szpitala Jednoimiennego w Bolesławcu, celem izolacji.

Wszystkie osoby przeniesione dobrze zniosły drogę i ich stan nie uległ pogorszeniu.

Powtórne badania wszystkich pacjentów zakładu zostaną wykonane w najbliższych czasie w uzgodnieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Bolesławcu oraz Szpitalem Jednoimiennym w Bolesławcu.

Od dnia stwierdzenia zakażenia COVID-19 w Zakładzie Opieki Paliatywno- Hospicyjnej zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem, byli to pacjenci w terminalnej fazie choroby.

Stan pozostałych hospitalizowanych pacjentów jest stabilny, pacjenci w dalszym ciągu nie wykazują objawów choroby COVID-19.

Ogólna liczba zakażeń wśród pracowników wynosi 14 osób na łączną liczbę 60 osób. Nadal trwają badania personelu.

Udzielanie świadczeń medycznych jest zabezpieczone przez personel. Personel, który pozostawał w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym od 6 dni został dzisiaj zmieniony. Do pomocy nad pacjentami zgłosili się wolontariusze, którzy wesprą swoją pracą personel medyczny. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom, którzy przez wiele dni trwali przy pacjentach. – czytamy m.in. w wydanym komunikacie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here