Zespół „WARA!” wydał pierwszą płytę

2
2042
Zespół WARA! fot.: Lwówecki.info

Zespół „WARA!” został założony w listopadzie 2018 roku. Mimo, że członkowie kapeli pochodzą z różnych miejscowości rozsianych po Dolnym Śląsku, to właśnie w Lubomierzu, dzięki przychylności władz i dyrekcji Ośrodka Kultury i Sportu znaleźli swoją przystań, gdzie mogą się spotkać i wspólnie ćwiczyć.

Za zespołem, w którego skład wchodzą: Robert (lider) – bas i wokal, Renata – wokal i trąbka, Łukasz – perkusja, oraz Tomasz i Krzysztof – gitary elektryczne jest już całkiem sporo koncertów. Kapela grała w klubach, ale i podczas imprez plenerowych. Kilka dni temu ukazała się ich pierwsza płyta.

Jest to właściwie nasz koncert zarejestrowany podczas jednego z występów – tłumaczy Robert, który dodaje, iż płyta jest formą prezentacji zespołu a całość została nagrana podczas ubiegłorocznego koncertu w Pobiednej.

Na płycie znajdziemy siedem autorskich utworów. – Są to utwory w klimacie takiego ostrego punka, ale wymieszane z trąbką tak, że daje to trochę melodii. Staramy się tak urozmaicać, żeby nie było to tak sztampowo oklepane, ale żeby była linia melodyczna oraz żeby był „ogień”, żeby był power i żeby to brzmiało fajnie.
Każdy z nas grał już wcześniej w różnych zespołach i staramy się utrzymać poziom.
– mówi lider zespołu, który tłumaczy, iż kapelę tworzą byli członkowie grup Pro Publico Bono, Ofiary Agrafki, Pozytywna Grupa Reggae czy Selecja.

Tym, co odróżnia zespół “WARA!” od innych kapel to z pewnością jest wspomniana przez Roberta trąbka. Jej brzmienie słychać niemal w każdym utworze. – Uważam, że jest to taki nietypowy instrument jak na punk- rock, a jednak jest on taką wisienką na torcie. Można fajne dźwięki pomieszać z wielkim hałasem i zrobić z tego coś wyjątkowego. – wyjaśnia Renata, która serdecznie zaprasza miłośników mocnego brzmienia na koncerty – Zapraszam wszystkich na koncerty. Ruszamy już niebawem. – mówi wokalistka, która tłumaczy, iż wszystkie informacje dotyczące koncertów oraz tego gdzie i jak dostać płytę znajdują się na ich funpagu: www.facebook.com/warapunx.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wywiadu z członkami zespołu “WARA!” i posłuchania w tle jednego z ich utworów.

Galeria zdjęć

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here