Był sobie Passat

15
2654
zdjęcia: OSP KSRG Gryfów Śląski

Sporo osób przepowiadało, iż ta historia będzie miała taki właśnie finał. Słowa o spaleniu Passata okazały się prorocze. Na miejscu straż pożarna i policja.

 

 

W dniu 24.03.2024 r. około godziny 2 w nocy w miejscowości Ubocze funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali do kontroli drogowej pojazd kierowany przez 27-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego.

Zachowanie kierującej wzbudziło u policjantów zaciekawienie, wobec czego poddano kobietę badaniu na zawartość narkotyków w ślinie. Po kilku minutach poznano przyczynę dziwnego zachowania. Mianowicie badanie śliny u kobiety wykazało wynik pozytywny na obecność amfetaminy. Kobiecie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. – wskazywał sierżant Mateusz Cebula Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim.

Kobieta została zatrzymana. Samochód został na poboczu drogi.

Pojazd bardzo szybko stał się obiektem, na którym zapewne nie jedna osoba wyładowała swoje negatywne emocje. Jak informowali nas czytelnicy stojące przy drodze z Gryfowa Śląskiego w kierunku Ubocza auto miało wybite wszystkie szyby. Z przedniej szyby wystawała resztka sporych rozmiarów gałęzi. Jej koniec opierał się o tylną kanapę auta. Karoseria nosiła liczne ślady wgnieceń.

Po publikacji materiału pokazującego zmasakrowanego Passata pojawiły się głosy, iż zapewne Volkswagen zostanie podpalony. Słowa okazały się prorocze.

W środowy wieczór, 27 marca br. Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim odebrał zgłoszenie o palącym się przy drodze pomiędzy Gryfowem Śląskim a Uboczem samochodzie osobowym. Do działań natychmiast dysponowano strażaków z OSP KSRG Ubocze i OSP KSRG Gryfów Śląski. Na miejscu udali się także policjanci.

Niestety, mimo szybkich i sprawnych działań strażaków z pojazdu zostało już niewiele.

15 KOMENTARZE

 1. Może niech się policja przejedzie czasem po wsi i zainteresuje pewnymi osobnikami którzy szlajaja się codziennie. Jeden jakby urwał się z planu zdjęciowego “Cast Away” pod wpływem środków odurzających grozi ludziom, wychodzi na środek ulicy i zachowuje się jakby uciekł ze szpitala psychiatrycznego w Sieniawce.

 2. To jest straszne!
  Dobrze się stało, że policjanci zatrzymali naćpanego kierowcę (naćpaną).
  Ale … zadaniem policji jest również zapewnienie bezpieczeństwa mieniu obywateli. Czy nie powinni zorganizować sprawy tak, aby samochód trafił w miarę bezpieczne miejsce – oczywiście na koszt właściciela (wystawić rachunek, wyegzekwować zapłatę, choćby przez komornika)

 3. A niby czemu mieli by odholowac ?? Oh jak mi szkoda … Biedny kierowca , naćpał się żeby sobie pojeździc a zła policja nie zadbała o jego autko. Oj tragedia … Źli policjanci, następnym razem proszę odstawić pod dom , ale wpierw na myjnie pięknie wymyć auto .

 4. Co wy mówicie o odholowaniu. Jasno jest napisane w 130a prd, że jeżeli nie ma innej możliwości zabezpieczenia pojazdu to się go odholowuje. W tym przypadku stał sobie na szerokim poboczu, a to, że właściciel miał to wszystko gdzieś i nie odbierał swojego samochodu to jego teraz problem. Żadne odholowywanie. Po co generować jakieś koszty niepotrzebne. Przejazd był, ruch odbywał się płynnie, niczemu to nie przeszkadzało

 5. Naprawdę myśleliście, że jak kobieta bedzie teraz rok czy dwa siedzieć za narkotyki, to samochód będzie przez ten czas bezpiecznie stał w polu !!!! Policja powinna zabezpieczyć samochód na parkingu albo oddać rodzinie jak taka była

  • Użyłeś słowa powinna ?? Z czego to wynika ?? Policja nie robi to co powinna tylko robi to co może zgodnie z prawem. Jeżeli uważasz że auto POWINNO być przekazane rodzinie to czemu sam tego nie zrobiłeś ?? Czy tylko potrafisz innym wytykać co powinni czego nie a sam nic nie robisz 😉

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here