Zbigniew Boczar mistrzem Polski!

2
1537
@ Zbigniew Boczar

W dniach 27-28 kwietnia 2024 roku we Wrocławiu odbyły się VII Mistrzostwa Polski federacji WPC oraz X Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, w których udział brał mieszkaniec Lwówka Śląskiego – Zbigniew Boczar.

 

 

Startując w kategorii wagowej do 75 kg jako najstarszy zawodnik w grupie liczącej ponad dwudziestu zawodników wywalczył 2 złote medale! Zostając mistrzem Polski federacji WPC oraz mistrzem Polski służb mundurowych kategorii wagowej do 75 kg uzyskał kwalifikacje do Mistrzostw Europy WPC, które odbędą się w przyszłym roku we Wrocławiu.

Zbigniew Boczar nie tylko był najstarszym zawodnikiem w swojej grupie, ale wyróżniał się przy tym swoją sylwetką, która bardziej kojarzy się z zawodnikiem kulturystyki a nie wyciskania sztangi. Mieszkaniec Lwówka Śląskiego swoją przygodę z wyciskaniem sztangi leżąc rozpoczął 10 lat temu i nadal jest jednym z najlepszych zawodników w Polsce. Realizowana przez niego pasja jest świetnym przykładem dla dzieci, że dzięki wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do celu można osiągnąć sukcesy. Starty w renomowanych zawodach to także znakomita promocja gminy.

Zdjęcia z zawodów wykonała żona naszego reprezentanta, która wraz z synami jest zawsze ze Zbigniewem i wspiera go podczas zawodów.

Największą radość sprawia mi uśmiech na twarzach synów i duma chłopców, którzy od 8 lat razem ze mną odbierają medale i puchary. Miło ogląda się jak dzieci wyciągają wnioski ze startów ojca. Dopóki walczysz możesz osiągnąć wszystko, porażka nie jest przegraną, a jedynie przeszkodą w osiągnięciu sukcesu, którą możesz pokonać dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy. – zauważa Zbigniew Boczar.

Z całego serca gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za start w mistrzostwach świata!

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here