Zatrzymany za rozbój i narkotyki- 32 latek ukrył się w szafie

2
2120

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez lubańskich dzielnicowych, a podejrzanemu o rozbój. Sprawca kopnął pokrzywdzoną w brzuch i okradł ją. Łupem złodzieja padły dwa telefony komórkowe oraz dokumenty osobiste kobiety. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności schował się w szafie. 32-latek został zatrzymany. Posiadał przy sobie narkotyki ponadto był poszukiwana celem odbycia kary pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie gminy Siekierczyn. Sprawca kopnął pokrzywdzoną w brzuch czym doprowadził do stanu bezbronności a następnie ukradł jej dwa telefony komórkowe oraz dokumenty osobiste. Mężczyzna oddalił się z miejsca. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania środowiskowego dzielnicowi zlokalizowali miejsce pobytu podejrzanego. Policjanci weszli do mieszkania, w którym przebywała rodzina mężczyzny. Domownicy oświadczyli, iż w tym miejscu nie przebywa wskazana osoba znajdująca się w zainteresowaniu policjantów. Policjanci nie dali się zbić z tropu i ujawnili mężczyznę ukrytego się w szafie. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 32-letni mężczyzna, poszukiwany jest przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszał zarzut rozboju oraz posiadania narkotyków. Prokurator Rejonowy w Lubaniu zastosował wobec niego dozór policyjny, mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. 32- latek z przesłuchania trafił bezpośrednio do jednostki penitencjarnej celem odbycia kary pozbawienia wolności za inny czyn.

 

-/ asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rdzeń, KPP Lubań /-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here