Świeradów ponownie wybrał dostawcę elektrycznych autobusów

1
518

Świeradów- Zdrój postawił na zeroemisyjny tabor, którym będą podróżowali mieszkańcy i kuracjusze. Wyłoniona została firma, która dostarczy dwa autobusy oraz wybuduje stację ładowania.

 

Po pół roku od ogłoszenia przetargu i niemałych perypetiach Świeradów- Zdrój po raz drugi wybrał najlepszą ofertę w przetargu na dostawę dwóch autobusów elektrycznych o długości około 12 metrów.

Ogłoszony w grudniu ubiegłego roku przetarg na „Zakup taboru zeroemisyjnego na potrzeby świadczenia usługi transportu publicznego na obszarze Gminy Miejskiej Świeradów- Zdrój” tj.: dostawy dwóch autobusów miejskich o napędzie elektrycznym, przeznaczonych do transportu publicznego oraz dostawy, montażu i uruchomienie w Świeradowie- Zdroju jednej dwustanowiskowej stacji wolnego ładowania, rozstrzygnięty został w kwietniu. Wówczas burmistrz, jako najkorzystniejszą ofertę wybrał tę złożoną przez firmę Busnex.

Z takim wyborem nie zgodził się jeden z oferentów, firma Solaris, w której ocenie oferta Busnex powinna zostać wykluczona z powodu błędów formalnych i naruszenia specyfikacji warunków zamówienia.

Spółka Solaris Bus & Coach wniosła odwołanie. Sprawa trafiła przed Krajową Izbę Odwoławczą, która wydała wyrok, w którym nakazała unieważnienie wyboru najlepszej oferty i ponowne badanie ofert.

Władze Świeradowa- Zdroju zmuszone były do ponownej analizy ofert, podczas której wyłoniona, jako najkorzystniejsza została ta złożona właśnie przez Solarisa – opiewająca na kwotę niemal 5,9 miliona złotych.

Kiedy do kurortu trafią nowe elektryczne autobusy? Raczej nie będzie to w tym roku. Po pierwsze wybór oferty musi się uprawomocnić, aby strony mogły zawrzeć umowę. Od jej podpisania wyłoniona w przetargu firma będzie miała aż 14 na dostarczenie autobusów.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here