Podpalacze w rękach policji?

9
2561

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy są podejrzewani o podpalenia, do których doszło w miniony weekend w Krzewiu Wielkim koło Gryfowa Śląskiego.

 

Pierwszy z pożarów miał miejsce w sobotni wieczór 19 lutego 2022 roku, tuż przed godziną 22. To wówczas do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego, stodoły w Krzewiu Wielkim. Na miejsce natychmiast zadysponowano siedem zastępów strażaków. Po dojeździe pierwszych zastępów cały budynku stał w ogniu i mimo starań, zaangażowanych sporych sił i środków nic z niego nie zostało. Udało się natomiast obronić przed ogniem pobliskie zabudowania.

Po kilkugodzinnej akcji strażacy wrócili do jednostek. Jednak ich spokój nie trwał zbyt długo. Nad ranem w Krzewiu Wielkim wybuchł tam kolejny pożar. Zgłoszenie do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęło kilkanaście minut przed godziną 5 nad ranem. Wynikało z niego, iż kolejny budynek gospodarczy stoi w ogniu. Na miejsce znowu zadysponowano siedem jednostek straży pożarnej.

Straty w obu pożarach szacować można w dziesiątkach, a może i w setkach tysięcy złotych. Na szczęście nikt w nich nie odniósł obrażeń.

Od samego początku było niemal pewne, że ogień został podłożony, budynki zostały podpalone. Obecni podczas obu zdarzeń policjanci z KPP w Lwówku Śląskim rozpytywali sąsiadów, sprawdzali różne informacje i dziś wiemy, że w wyniku tych działań operacyjnych zatrzymanych zostało trzech mężczyzn w wieku od 20 do 38 lat. Wszyscy oni są mieszkańcami gminy Gryfów Śląski. Na chwilę obecną są oni podejrzewani o podpalenia. Zapewne jeszcze dziś zostaną przesłuchani przez Prokuratora. Wówczas okaże się, czy mężczyźni usłyszą zarzuty a jeżeli tak, to jakie?

Za podpalenie grozić im może kara do 10 lat więzienia.

9 KOMENTARZE

  1. Jak tak lubią bawić się ogniem, to niech poczują na własnej dupie działanie ognia! Ja bym wszystkich podpalaczy z całej Polski , raz w roku do jednej starej stodoły zagonił i zamknął po czym bym podpalił. Myślę że w pierwszym roku Sto doła była by pełna, natomiast w następnych latach nie było by miłośników cudzych nieszczęść.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here