Zatrzymany za posiadanie narkotyków oraz kradzieże i włamanie na terenie Czech

1
141

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie z gminy Leśna, który w miejscu zamieszkania posiadał środki odurzające. W trakcie przeszukania posesji zatrzymanego policjanci ujawnili przedmioty pochodzące z kradzieży na terenie Czech.

Dalsze czynności prowadzone przez policjantów pozwoliły na odnalezienie w miejscu zamieszkania przedmiotów pochodzących z przestępstw z terenu Czech. Podejrzany na terenie parkingu samochodowego włamał się do pojazdu skąd ukradł akumulator, filtr powietrza oraz portfel z zawartości dokumentów oraz pieniędzy. Podobnie działał w przypadku dwóch innych pojazdów z których ukradł układ wydechowy z katalizatorem.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnione przedmioty, gdzie obecnie ustalać będą ich właścicieli. Parasol ogrodowy ujawniony na posesji mężczyzny został przekazany właścicielowi.

26- latek usłyszał już pięć zarzutów w tym posiadania środków odurzających, kradzieży i włamania. Prokurator na bazie zgromadzonych materiałów zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość – nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here