Zatrzymany sprawca przemocy domowej

3
1444

Za znęcanie psychiczne i fizyczne odpowie 42-letni mężczyzna z powiatu lwóweckiego. Policjanci zatrzymali w piątek (24.07) mężczyznę, który urządził w domu awanturę i złamał żonie rękę. Za przemoc domową grozi do 5 lat więzienia.

 

W piątek (24.07) przed godziną 7 rano pod numer alarmowy Policji zadzwoniła 14- letnia dziewczyna. Prosiła o pomoc, ponieważ ojciec wszczął awanturę i pobił matkę. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia. Mężczyzna oddalił się przed przybyciem funkcjonariuszy. Po szybkim ustaleniu, gdzie 42- latek się znajduje funkcjonariusze zatrzymali go i osadzili w policyjnym areszcie. Nie było to pierwsze tego typu zdarzenie, kiedy mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i zastosowany został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci m.in. zakazu zbliżania się do żony i córki. Za przemoc domową grozi do 5 lat więzienia.

Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody (psychiczne, fizyczne lub materialne).

Przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich stał się ofiarą przemocy ze strony członka rodziny, jeśli Twój partner/ka, dziecko lub inna osoba krzywdzi Ciebie lub Twoich bliskich –

NIE WAHAJ SIĘ! SZUKAJ POMOCY! PRAWO STOI PO TWOJEJ STRONIE !

 

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

3 KOMENTARZE

    • To właśnie Konwencja Stambulska umożliwia wsparcie prawne dla kobiet – ofiar takich bydlaków. Bo ,,minister” Ziobro na pewno nie pomoże, tylko cynicznie używa tematu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here