30 dni walki z koronawirusem w Polsce. Jak dziś wygląda sytuacja w powiecie?

10
2397

Mija właśnie 30 dnia od potwierdzenia pierwszego przypadku zachorowania na koronawirusa w Polsce. 4 marca 2020 roku wszyscy żyliśmy wydarzeniami z Zielonej Góry, gdzie do szpitala trafił pacjent „ZERO”. Według stanu na wczorajszy wieczór w Polsce mieliśmy już 2946 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem. Niestety, 57 osób zmarło.

Na świecie liczba osób zakażonych przekroczyła milion, a liczba zgonów przekroczyła 50 tysięcy. Koronawirus dotarł do najbardziej egzotycznych regionów świata. Dane prezentowane na bieżąco przez serwis worldometers.info są zatrważające. Pokazują jak pandemia rozprzestrzenia się po świecie.

 

Z przekazanej wczoraj wieczorem informacji Wojewody Dolnośląskiego wynika, iż na terenie województwa dolnośląskiego było 338 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19.

Dane dla województwa dolnośląskiego (stan na 02.04 godz. 19:00)

 • liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 4875,
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym –2309,
 • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 231.

Niestety, w tym komunikacie Wojewoda nie podaje ile osób na terenie Dolnego Śląska zmarło. Przedwczoraj były to 4 osoby.

Tak wczoraj wieczorem wyglądała sytuacja w poszczególnych powiatach

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż w sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi już 3.149. 59 osób zmarło. Wśród nowych zakażonych jest 19 osób z woj. dolnośląskiego,

Na terenie powiatu lwóweckiego sytuacja jest dobra i stabilna wynika z przekazanych dziś rano informacji przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczna w Lwówku Śląskim. Mamy 21 osób objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. (W tych danych nie ma osób objętych kwarantanną, które przekroczyły granicę) 7 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

W hospitalizacji z podejrzeniem koronawirusa mamy jedną osobę, która od wczoraj oczekuje na wynik testu. Jest to nowy pacjent, który do szpitala trafił w nocy. Pacjent, o którym wczoraj informowaliśmy, iż oczekuje na test otrzymał wynik ujemny.

Na terenie powiatu lwóweckiego nadal mamy jeden potwierdzony przypadek zachorowania na koronawirusa. Chora przebywa w domowej izolacji.

10 KOMENTARZE

 1. Jeżeli jesteście za zdrowiem ,to radni niech się zrzekną diet na walkę z koronawirus, Jelenia Góra to zrobiła czekamy na was Gryfów i Lubomierz ,udowodnijcie jak dobrzy jesteście w swoich staraniach. cdn

 2. Ludzie noście maseczki.
  Chroncie siebie przed sobą.
  Nie ma badań te statystyki to bzdura.
  W Niemczech 80000 zakażonych. Czym się różni Polska od Niemiec. Chyba tylko tym że testów nie robi.
  2.03 w Niemczech było 250 zakażonych.
  4.03 u nas pierwszy zakażony.
  Popatrzcie na statystyki jak to się roznosi.

 3. coronavirus in map johns hopkins case.
  Moje statystyki.
  02.03. 11.03. 22.03. 27.03
  Włochy 1200 15 000. 53 000. 64000
  Niemcy 250. 1 200. 23 000. 30000
  Polska 0. 150. 536. 700

  Polska robi 4 razy mniej testów niż robią to Niemcy. W Polsce 5 dni albo i dłużej czeka się na wynik testu.
  Nos maseczkę, chron innych przed sobą.
  Wystarczy maseczka materiałowa i do niej włóż papier kuchenny lub chusteczkę. Papier zmieniaj po 15-30 min.
  Maseczkę piez w 60 °C lub gotuj w garnku przez 30 min.
  Nie wychodź z domu jeśli nie musisz.

 4. Tak bardzo chcecie wybory przenieść i nie dopuścić do nich ,a dlaczego nie walczycie o przeniesienie egzaminów szkolnych gdzie przystąpi do nich MILIONY uczniów , wniosek prosty to walka o władzę do koryta chcą się dostać.

 5. Proszę wyjaśnić jak możemy czuć się bezpieczni, jeżeli w mieszkaniu gdzie mieszkają trzy osoby , jedna z nich jest na kwarantannie , ponieważ wróciła z zagranicy a jedna chodzi do pracy w duże skupisko ludzi. Jeśli u osoby na kwarantannie pojawią się objawy, to jej współlokator pewnie też będzie zarażony a z nim duża grupa osób z którą miał kontakt. Jakie to jest przeciwdziałanie. Wszystkie osoby , które mieszkają z osobą na kwarantannie powinni być nią objęci a nie są ponieważ osoba ta wróciła przed 1 kwietnia

 6. Wybory prezydenckie powinny być przełożone na późniejszy termin.
  Głosowanie korespondencyjne jest z kolei ABSOLUTNIE NIEDOPUSZCZALNE, gdyż listonosze będą o wiele bardziej narażeni na zakażenie, a przecież oni, obok służby zdrowia, są na wagę złota dziś!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here