Zatrzymany rekordzista miał ponad 3 promile

6
1301
zdjęcie poglądowe

Nieodpowiedzialność niektórych kierowców jest wręcz niewyobrażalna. Wsiadanie za kółko pod wpływem alkoholu to skrajna głupota, która często kończy się ogromną tragedią. Niestety, nie do wszystkich to przemawia.

 

Policjanci lwóweckiej komendy nieustanne prowadzą działania zmierzające do eliminowania kierujących, którzy dopuszczają się przestępstw. Tak też było w miniony weekend, kiedy to mundurowi zatrzymali a następnie wyeliminowali z ruchu kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców.

Kompletną bezmyślnością i brakiem wyobraźni wykazał się kierowca zatrzymany w sobotę, w Lubomierzu:

20 lutego br. przed godziną 17:00 funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali w Lubomierzu 42- letniego kierującego pojazdem VW Golf, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile” – relacjonuje sierż. Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

W niedzielę policjanci zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę: „21 lutego 2021 roku o godzinie 05:20 w Brunowie policjanci podjęli interwencję wobec nietrzeźwego kierującego, który zasnął za kierownicą VW. Mężczyzna wydmuchał ponad 1 promil” – tłumaczy oficer prasowa policji w Lwówku Śląskim, która dodaje, iż dziś w nocy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego:

„22 lutego br. o godzinie 01:20 policjanci z Komisariatu w Gryfowie Śląskim zatrzymali do kontroli 69- letniego kierującego VW Touran, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu”.

Teraz mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed Sądem.

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here