Zatrzymany kierowca miał prawie 2,9 promila alkoholu!

1
1286
zdjęcie poglądowe, fot.: KMP Bytom

Policjanci nieustannie tłumaczą, iż kierowcy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających są dużym zagrożeniem na drodze. To jednak nie do każdego dociera. – Jeśli mamy podejrzenie, że za kierownicą jadącego przed nami samochodu siedzi osoba pod wpływem tych substancji zareagujmy, poinformujmy o tym fakcie najbliższą jednostkę Policji. We wskazane miejsce natychmiast zostanie skierowany patrol. – apeluje sierż. szt. Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej policji, która wspomina wydarzenia z ubiegłego tygodnia. To wówczas mundurowi zatrzymali kierowcę, który wydmuchał niemal 2,9 promila!

 

W ubiegły czwartek, w godzinach późno wieczornych, na terenie gminy Pielgrzymka, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Autem podróżowało dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze od razu nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy. Świadczyć o tym miało zarówno jego zachowanie, jak i wyraźny zapachu alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło te przypuszczenia. Kierowca był kompletnie pijany! Urządzenie wskazało niemal 2,9 promila alkoholu w jego organizmie! – tłumaczy policjantka.

Mężczyźnie natychmiast zatrzymano prawo jazdy oraz uniemożliwiono dalsze kierowanie pojazdem, który przekazano wskazanej przez niego osobie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości będzie teraz odpowiadał przed sądem. Zgodnie z przepisami grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here