Tymczasowy areszt za kradzieże pojazdów

3
2199

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w wyniku szeroko zakrojonej pracy operacyjnej odzyskali skradziony samochód. Dwóch mężczyzn podejrzanych w tej sprawie, zostało zatrzymanych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów oraz zastosowanie przez sąd wobec jednego z nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Lubańscy kryminalni w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą.

Do zatrzymania mężczyzn doszło 24 kwietnia br. na terenie powiatu lubańskiego i lwóweckiego. Sprawcy pod osłoną nocy 19 kwietnia br. dokonali włamania do budynku na terenie powiatu lubańskiego skąd ukradli pieniądze oraz sprzęt komputerowy jak i kluczyki do trzech samochodów osobowych, a chwilę później pojazdy. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował łącznie na kwotę nie mniejszą niż 150 tysięcy złotych.

Poszukiwaniem sprawców i skradzionych aut zajęli się lubańscy kryminalni. Jeden ze skradzionych pojazdów marki Fiat Doblo 20 kwietnia br. został odnaleziony w lesie. Samochód doszczętnie spłonął. W szybkim ustaleniu miejsca porzucenia kolejnego pojazdu pomogła praca operacyjna i wnikliwe działania wydziału kryminalnego. Policjantom udało się ustalić, że poszukiwane auto marki Fiat Doblo stoi zaparkowane w szopie na posesji na terenie powiatu lwóweckiego. Policjanci odzyskali pojazd o wartości 10 tysięcy złotych. Przybyli na miejsce policyjni technicy dokonali szczegółowych oględzin pojazdu i zabezpieczyli znajdujące się na nim ślady. Kilka minut później doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn. 32- latek bez stałego miejsca zamieszkania został zatrzymany na terenie powiatu lubańskiego natomiast 39- latek na terenie powiatu lwóweckiego. Mężczyźni w przeszłości wchodzili już w konflikt z prawem, na swoim koncie mają inne przestępstwa. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Po analizie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego lubańscy policjanci przekazali sprawców do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Lwówku Śląskim, który wobec 39- latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji natomiast wobec 32- latka wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zastosowanie tymczasowego aresztowania ma na celu zabezpieczenia prawidłowego toku dalszego postępowania. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

-/ asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań -/

3 KOMENTARZE

  1. Wchodzili już w konflikt z prawem, jeden i drugi gówno warty. Uczciwy człowiek jest 150 tysięcy w plecy.
    Nad czym tu się zastanawiać – kula w pusty łeb i do dołu

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here