Zatrzymany dostawczak wypełniony papierosami

0
670
fot.: NOSG

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Jeleniej Górze ujawnili i zabezpieczyli prawie 200 tysięcy sztuk papierosów, pochodzących z nielegalnego źródła. Do sprawy zatrzymano Polaka, który papierosy przewoził dostawczakiem.

 

 

W piątek 16 marca funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze wytypowali do kontroli drogowej samochód dostawczy na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą kontrolowanego pojazdu był 50-letni Wrocławianin, który w przestrzeni ładunkowej przewoził prawie 200 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość zabezpieczonego nielegalnego towaru oszacowano na ponad 150 tysięcy złotych. Za przewożenie nielegalnego towaru kierowcę pojazdu zatrzymano.

Funkcjonariusze SG w toku prowadzonych czynności dokonali także w obecności zatrzymanego przeszukania jego miejsca zamieszkania, gdzie nie ujawniono innych nielegalnych towarów akcyzowych.

 

 

W związku z przewożeniem wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego funkcjonariusze z Placówki SG w Jeleniej Górze prowadzą postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej we Wrocławiu.

Za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego mieszkańcowi Wrocławia grozi teraz wysoka kara grzywny a nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat.

-/NOSG/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here