Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

10
1545
zdjęcie poglądowe

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 56 letniego mieszkańca gminy Lubomierz. Kierując samochodem miał on poważne problemy z jego opanowaniem. Badanie wykazało u mężczyzny prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj (26 listopada bieżącego roku) w Pławnej Górnej (gm. Lubomierz). Z relacji świadków, którzy widzieli to zdarzenie wynika, że kierujący samochodem marki Opel miał poważne problemy z jazdą. Poruszał się całą szerokością jezdni. Gdy pojazd zjechał w boczną drogę mężczyźni, którzy poruszali się za nim, zatrzymali go. 56- latek po wyjściu z pojazdu zataczał się twierdząc, że wypił tylko jedno piwo owocowe. Mężczyźni, którzy zatrzymali nietrzeźwego kierującego o zdarzeniu powiadomili dyżurnego lwóweckiej komendy.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast na miejsce interwencji skierował funkcjonariuszy. Po przybyciu na miejsce okazało się, że nietrzeźwy mężczyzna wyrwał się i uciekł w pobliskie zarośla. Policjanci udali się za 56- latkiem i po chwili go zatrzymali. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało prawie 2,5 promila.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

10 KOMENTARZE

  1. Przynajmniej jest pewność, że poniesie konsekwencje. Ja również zgłaszałam takie zdarzenie. Nagrałam również materiał dowodowy w formie video, szłam za człowiekiem który porzucił swój pojazd i chciał uciec. Pan, który miał prawie 3 promile wcześniej był już karany z tego artykułu. Zdarzenie miało miejsce miesiąc temu. Nikt nie wezwał mnie na przesłuchanie. Mężczyzna nadal porusza się pojazdem, niejednokrotnie był widziany jako kierujący. Był znany policjantom – tym bardziej że jeden z nich był jego sąsiadem

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here