Zatrzymani na gorącym uczynku

1
1353

Nawet kilka lat za kratami mogą spędzić dwaj mężczyźni zatrzymani przez policjantów. Wpadli oni podczas próby kradzieży kabli telefonicznych i elementów stacji transformatorowej.

 

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Wieży koło Gryfowa Śląskiego. Mundurowi z lwówecki policji patrolując teren natrafili na stojący na poboczu drogi wojewódzkiej 360 samochód osobowy. Po rozejrzeniu się wokół okazało się, iż w pobliżu znajdują się mężczyźni, którzy właśnie dokonują kradzieży kabli napowietrznej linii telefonicznej oraz demontują elementy skrzyni transformatora.

Informację o zatrzymaniu potwierdza pani oficer prasowa lwówecki policji, która tłumaczy, iż w chwili obecnej policjanci prowadzą czynności z zatrzymanymi.

zobacz: Nad ranem spłonął samochód

W sprawie jest jeszcze jeden bardzo ważny wątek, otóż po zatrzymaniu sprawców szafa transformatora pozostała otwarta. Dopiero następnego dnia mieszkańcy, którzy zauważyli otwarte drzwiczki o zagrożeniu poinformowali energetyków. Przyjmująca zgłoszenie pracownica Taurona zapisała je jako priorytetowe i już po dosłownie kilkunastu minutach na miejscu była ekipa, która zajęła się zabezpieczeniem. Nieoficjalnie mówi się, iż w coraz większej ilości tego typu urządzeń montowane są specjalne czujniki, które informują o próbie włamania. Jak było w tym przypadku, tego jeszcze nie wiemy.

W każdym takim przypadku, widząc uszkodzone elementy infrastruktury energetycznej, czy telekomunikacyjnej, otwarte szafy, wiszące nad ziemią, bądź zerwane kable, uszkodzone słupy, itp., warto – tak jak zrobili to mieszkańcy Wieży – zgłaszać takie zdarzenia na telefony alarmoweTauron: 991, Orange 510 100 100, bądź dzwoniąc na numer 112.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here